Japonský časopis zveřejnil instrukce ke svádění

Japonský týdeník Spa! se omluvil za článek, ve kterém bylo popsáno, jak přilákat mladé dívky k sexu a jak zjistit, jestli je „dostupná“. Podle novin The Independent způsobil materiál negativní reakci tisíců čtenářů.

Důvodem tohoto skandálu byl rozhovor se zaměstnancem seznamky Keiji Isogimim, který byl zveřejněn koncem prosince. V něm dává manažer rady, jak svádět ženu na alkoholové party, a uvedl pět škol, kde studují „nejdostupnější studentky“.

Uživatelé sociálních sítí bouřlivě reagovali na tento rozhovor. Nespokojenost vyvolala studentka Kazuna Yamamoto. Uvedla, že redaktoři jsou povinni tento článek odstranit, omluvit se japonským dívkám a slíbit, že nikdy nebudou objektivizovat ženy ve svých článcích.

Yamamoto navrhla petici, kde obvinila vydavatele Spa! ze sexizmu, objektivizace a neúcty k ženám. Několik desítek tisíc lidí se k této iniciativě připojilo a požadovalo, aby zaměstnanci stáhli vydání časopisu z prodeje.

Představitel redakce Spa! Takashi Inukai se jménem redakční rady omluvil a vysvětlil, že materiál byl založen na osobních zkušenostech „hrdiny“ rozhovoru. Také řekl, že ve skutečnosti nešlo o studentské party, ale o zvláštní události, kdy muži platili za kontakt se ženami.

Toto vydání časopisu je však stále v prodeji.


Není zde článek celý?