Jejda! Americký novinář přistihl Babiše při lži ohledně situace s čínským Huawei v Česku

Americký novinář Erik Best působící v Česku na svém Twitteru upozornil na nesrovnalosti ve vyjádření Adreje Babiše ohledně situace okolo čínské společnosti Huawei a bezpečnosti českých úřadů při používání produktů této značky. Usvědčil ho ze lži?

„Babiš před týdnem v ČT: „Žádnou chybu česká vláda neudělala… Ani český stát.“ Babiš včera v Právu: „Pokud jde o kybernetický úřad, tak ten tu záležitost kolem Huawei nezvládl, nepředložil ani žádné důkazy svých tvrzení,“ napsal Best na svém Twitteru.

Americký novinář v tomto postu ukazuje na nesrovnalosti ve vyjadřování českého premiéra Babiše v probíhajícím skandálu okolo Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), jenž varoval před softwarem a hardwarem čínských společností Huawei a ZTE.

Premiér Babiš se kvůli prohlášením NÚKIB sešel s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem. Čínská ambasáda informovala, že varování před čínskými technologiemi se „nezakládá na skutečnosti“ a proti vyjádřením českého úřadu protestovala.

„Žádnou chybu Český stát neudělal. Velvyslanec velice nestandardně uveřejnil něco z té schůzky. Česká vláda tento problém nedořešila, já se nemám za co omlouvat,“ prohlásil Babiš a dodal: „My samozřejmě vnímáme bezpečností riziko těchto technologií a zařídíme se tak, aby bezpečností infrastruktura Česka nebyla nikdy ohrožena.“


Není zde článek celý?