Klaus mladší by zavíral šéfy sociálních sítí. Přihláška do Soukupova LISTu čeká

Mazání příspěvků na sociálních sítích typu Facebook, nebo Twitter by Václav Klaus ml. rád pokutoval, nebo by dokonce majitele a provozovatele posílal do vězení. Poslanec ODS se zřejmě rozhodl poté, co mu byl Facebookem smazán jeho příspěvek, který se firmě zdál jako porušení zásad komunity, jak Zuckerbergova sociální síť označuje některá svá pravidla. Klaus mladší však ve svém boji proti „zlovolné“ nadnárodní společnosti nezůstal sám.

Jména dalších poslanců, kteří se pod návrh podepsali, však ani nemohla nikoho moc překvapit. Jedná se totiž ve většině o kontroverzní zástupce stran, napříč celým politickým spektrem.

Na seznamu tak nemůže chybět třeba Klausův stranický kolega Jan Skopeček, Radim Fiala z SPD, sociální demokrat Jaroslav Foldyna, „mlátička“ a kovaný komunista Zdeněk Ondráček, nebo další okamurovec Lubomír Volný.

Všechny tyto poslance spojuje nejen touha po volném a nekontrolovatelném šíření dezinformací po sociálních sítí, ale i třeba téma Evropské unie, z toho velmi kritického pohledu.

Nabízí se tak, že by se všichni poslanci, podepsaní pod návrhem striktně čelit právům soukromé firmy na mazání nevhodných příspěvků, nebo alespoň ti nejvíce hlasití, mohli konečně vytvořit společné hnutí.

I když to Klausovi mladšímu nevyšlo s Petrem Robejškem a Petrem Machem, neměl by se vzdávat. Varianta, co nyní podniknout a nadále s novými kolegy prosazovat hlouposti typu pokutování Facebooku, se v současnosti sama nabízí.

Před týdnem totiž vzniklo nové hnutí, které se jmenuje LIST Jaromíra Soukupa, jehož majitelem je onen neslavně proslulý narcis z TV Barrandov. A právě na této televizi se Foldyna, Skopeček, Radim Fiala nebo extremista Volný rádi prezentovali.

Stačilo by tak si sednout u kávy, Soukupovi navrhnout, co mu může Klaus junior se svou letkou nabídnout a pokud to odsouhlasí i čínský investor, doteď sponzorující vysílání TV Barrandov, podepsat pro všechny nevýhodnou smlouvu.

Ulevilo by se mnohým, především ODS a ČSSD. Těm její radikální členové dělají ostudu a kazí renomé. Jediným problémem by mohlo být snad jen to, kdyby se do celého projektu začal angažovat Klausův papá a bývalý prezident. Toho totiž nemá Jaromír Soukup rád. Asi se bojí, že proti němu půjde v další prezidentské volbě.

Není zde článek celý?