Komunisté chtějí demonstrovat ve žlutých vestách. Proč ne v rudých? Krvavě rudých…

Ruský Sputnik sleduje dění u nás bedlivě. Teď jsme se tam mohli dočíst: „Stovky komunistů v reflexních vestách budou protestovat proti cenám bydlení, vody, elektřiny či plynu. Akce proběhne na Václavském náměstí v Praze koncem ledna. Komunisté se inspirovali protesty ve Francii. Informuje o tom portál Lidovky.cz.“

Demonstrace se má konat v sobotu 26. ledna odpoledne a pořádá ji KSČM s Odborovým sdružením Čech, Moravy a Slezska, Komunistickým svazem mládeže a organizacemi Spojenectví práce a solidarity a Levicový klub žen. Zdá se, že významné marx-leninské složky vyjadřující hněv lidu budou zastoupeny.

„Nikdo jiný to za nás neudělá. Máme dost zvyšování nákladů na bydlení!“ tvrdí organizátoři. Nelíbí se jim vysoké nájmy v Praze a zdražující hypotéky a zvyšující se ceny za energie.

„K rostoucímu nájemnému se od začátku roku přidává zdražení komodit, které mají na bydlení výrazný vliv, jako je plyn, elektřina, teplo a do jisté míry vodné a stočné,“ sdělil tajemník pražské buňky KSČM Viktor Pázler

Organizátoři „účastníky akce vyzývají, aby si vzali reflexní vesty. Ty se staly známé díky kdy rozsáhlým protestům proti rostoucím cenám pohonných hmot a bydlení ve Francii na konci minulého roku“.

Je hezké, že si komunisté užívají buržoazní svobody projevu. Když někdo protestoval proti jejich režimu, hnali ho po Václaváku vodními děly, obušky, nasadili psy a odvlékali lidi do policejních antonů.

Když už jsme u těch protestů pracujících, možná bychom měli připomenout protesty v Plzni, ke kterým došlo v roce 1953. Podnětem byla ekonomická krize, do které komunistický režim zemi dovedl. Dne 30. května 1953 byla vyhlášena měnová reforma, která většinu občanů zbavila životních úspor a dělníci najednou poznali, že všechny řeči o podpoře pracujíících jsou jen fráze.

V Československu tehdy došlo ke 130 stávkám a protestům. Celkem se jich účastnilo na dvacet tisíc lidí. Všechno bylo násilím potlačeno a to i za použití údajně „lidových“ milic. Po plzeňském povstání bylo 331 osob lidí odsouzeno a následovaly další formy útlaku. Soudruh prezident Antonín Zápotocký to dovedl k dokonalosti, když řekl, že „nelze vytvářet kult dělníka, kterému je vše dovoleno“.

Takhle bychom mohli pokračovat. V Polsku komunistický režim na vznik desetimilionové Solidarity zareagoval stanným právem. Nebylo to nakonec nic platné, ale aspoň se ukázalo, jak to s tou mocí dělnické třídy je.

Ať si komunisté na sebe vezmou rudé vesty a přihlásí se ke své krvavé tradici pronásledování lidí a to včetně dělníků.

Není zde článek celý?