Kytice od Zemana, Babiše a Okamury do koše nepatří. Tak rozhodl úřad.

17. listopad 2018 | FOTO: Pavel Hofman

Aktivisté ze skupiny Kaputin, která kritizuje Putinův režim v Rusku, dostali úřední trest za vyhození kytic od Zemana, Babiše a Okamury. Radnice obvodu Praha 1 jim udělila pokutu za „přestupek proti majetku“. Za každou kytici dva tisíce korun. Nyní mají osm dní na odvolání.

Pykat mají za to, že při loňských oslavách státního svátku 17. listopadu vyhodili u památníku na Národní třídě do odpadkového koše pugéty, které tam položili prezident, premiér a šéf SPD. K akci, kterou označují jako vyjádření politického názoru, se přihlásili aktivista Otakar van Gemund a další členové skupiny Kaputin.

Gemund vyhození kytic zdůvodnil tím, že památník 17. listopadu na Národní třídě pokládá za symbol demokracie. Lidé jako Babiš či Okamura se podle něj nechovají v souladu s demokratickými pravidly. Gemund soudí, že demokracii je potřeba chránit, a to i radikálně. Za protesty a happeningy stál už v minulosti.

Policie označila vyhození kytic do koše za přestupek. Věc předala správnímu orgánu, kterým je úřad Prahy 1. Ten nyní rozhodl o pokutě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?