Maduro tvrdí, že Trump nařídil kolumbijské vládě a mafii, aby ho zavraždili

Venezuelský prezident Nicolas Maduro prohlásil, že Donald Trump nařídil kolumbijské vládě a mafii, aby ho zavraždili, ale trval na tom, že je před hrozbou atentátu dobře ochráněn.  

„Není pochyb o tom, že Donald Trump dal rozkaz mě zabít, on řekl kolumbijské vládě a kolumbijské mafii, aby mě zavraždili. Pokud se mi něco stane, budou za to zodpovědní Donald Trump a kolumbijský prezident Ivan Duque, řekl Maduro kanálu Ria Novosti.   

Maduro však vyjádřil důvěru v bezpečností služby své země.

„Jsem vždy chráněn venezuelským lidem, máme dobrou rozvědku,“ uvedl.

Maduro také uvedl, že poradce pro národní bezpečnost Bílého domu John Bolton zabránil Trumpovi, aby komunikoval s venezuelskou vládou. Venezuelský prezident řekl kanálu Ria Novosti, že se opakovaně pokoušel oslovit amerického vůdce – to se mu však nepodařilo.

„Celé tyto roky se o to snažím na osobní úrovni (navázat dialog). Ale Bolton zabránil Donaldu Trumpovi zahájit dialog s Nicolasem Madurou. Mám tyto informace, že to zakázal,“ uvedl Maduro.

Maduro a jeho vláda jsou v současné době zpochybňováni Juanem Guaidem, vůdcem Národního shromáždění podporovaného Spojenými státy. Guaido sám sebe minulý týden prohlásil na dočasného prezidenta a získal otevřenou podporu Washingtonu a jeho západních spojenců.

Je to celé absolutní výsměch mezinárodnímu právu. Lidé, kteří jsou zodpovědní za výběr svých zástupců, jsou občané Venezuely! Nikoli Washington! Spojené státy americké dnes opět dokazují, že jsou ovládány zločineckým režimem, který provádí zločineckou politiku!

(Venezuelský prezident Nicolas Maduro Foto: Wikipedia)

Není zde článek celý?