Média: ozbrojenci zaútočili na opoziční město v provincii Aleppo

V syrském městě Atarib v západní provincii Aleppo začaly ozbrojené střety mezi teroristy ze skupiny Tahrir al-Sham* a ozbrojenými opozičními skupinami, uvádí libanonský televizní kanál Al-Mayadeen.

Ozbrojené střety mezi Tahrir al-Sham a ozbrojenými opozičními skupinami probíhají už několik dní také v provincii Idlib.

Podle televizního kanálu Tahrir al-Sham zcela ovládl osady západně od Aleppa po tom, co opustili své pozice ozbrojenci skupiny Nour ad-Din al-Zenki ve městě Afrín, které je ovládané tureckými ozbrojenými silami.

Uvádí se, že se nyní Tahrir al-Sham snaží obsadit Atarib. Kanál tvrdí, s odkazem na korespondenta, že syrská vojenská letadla provedla tři letecké údery na pozice teroristů, ale žádná oficiální prohlášení o tom zveřejněna nebyla.

Dříve Atarib unikl osudu ostatních osad poblíž provincie Idlib a nedocházelo tam k žádným střetům, uvedl kanál.

Podle zdroje televizního kanálu v Ataribu teroristé požadovali jako podmínku pro zastavení útoků na město, aby dva velitelé operace Eufratský štít opustili město. Kromě toho teroristé požadovali složení zbraní těch, kteří brání město, převedení kontroly nad všemi kontrolními místy ve městě a nad životně důležitou infrastrukturou, a vydání 250 ozbrojenců, kteří zajímají skupinu.

*Teroristická organizace zakázaná v Rusku


Není zde článek celý?