Ministři jsou bezpohlavní panáci a ODS rozkradla zemi, rozjel se Soukup

Vrchní konferenciér TV Barrandov a majitel hnutí LIST Jaromíra Soukupa, nasliboval svým pár tisícům diváků, že se od pondělí mají na co těšit. Totálně totiž změní své pořady, některé dokonce zruší, ale především, bude ještě lepší. A tak to v pondělí začalo. První na řadě byly Moje zprávy, které měly v novém hávu velkolepou premiéru. Nadávalo se všem, to totiž Soukup jako jednu z mála věcí umí.

Mělo se jednat o vrcholnou televizní událost, to by se však nemohla odehrávat na TV Barrandov. Tam se totiž sledovanosti nedočkají ani v momentě, kdy se ví, že Miloš Zeman v Týdnu s prezidentem prohlásí něco zásadního, tedy sprostého, buranského, nebo hulvátského. Nyní měl ovšem Jaromír Soukup předvést něco extra.

Přeci jen je prvním politikem, který vlastní svou televizi a uvádí na ní blíže nespecifikovaný počet pořadů. I když o tom, zda je Soukup politikem by se dalo velmi úspěšně polemizovat, i když o je o tom přesvědčen. Ono to ovšem nechodí tak, že na obrazovce řeknete, že zakládáte hnutí a tím se stanete politikem. Chce to se tak začít prezentovat a nezastydnout v póze ukřičeného dítěte, kterému vzali hračku a ono má výhodu, že to může sdělovat v televizi.

Začátek pořadu nemohl patřit ničemu jinému, než zmínce o České televizi a reportážích pořadu 168 hodin, které upozornily na stamilionové Soukupovy dluhy. K žalobám na Noru Fridrichovou, Petra Dvořáka a veřejnoprávní televizi tak konferenciér přidal i pár slov ve svých staronových „zprávách“.

Poté se dělo vše podle starých pořádků. Skupinka placených komparzistů v publiku se smála Soukupovým vtipům, žasla, když přišel s něčím „šokujícím“ a tleskala, když vyprávěl o ministerských tetách a strejdech, které už nechtěl poslouchat, proto se rozhodl, že bude jedním z nich. Ministry následně označil za bezpohlavní panáky.

Následně obvinil ODS, že rozkradla naši zemi, zřejmě proto, že zástupci této strany odmítli chodit do jeho pořadů a překvapivě zkritizoval i Andreje Babiš. Toho stejného Babiše, kterého servilně zpovídal pokaždé, když premiérovi jeho lidé doporučili, že by se měl na TV Barrandov ukázat. Je to zřejmě další posun na sinusoidě vztahu mezi Soukupem a Babišem.

Majitel vydavatelství Empresa Média nejprve s ministerským předsedou bojoval přes svůj časopis Týden, později se k němu začal nechutně lísat a nyní má zřejmě zase antibabišovské období. To ovšem nebude trvat dlouho, na to nemá Soukup dost odvahy.

Po zcela zbytečné estrádě, která si na nesledované televizi říká „zprávy“ přišla novinka. Rozhovor s osobností, jak slibovala upoutávka. Jako první přišel do studia Jiří Komárek, bývalý vysoce postavený detektiv z ÚOOZ a člověk, který rád ohýbá realitu. Několik desítek minut tak patřilo konspiračním teoriím policisty, který rád obviňuje všechny lidi, kteří ho zrovna napadnou z ledasčeho. Došla tak řeč na Lenku Bradáčovou, Ivana Langera, Milana Chovance, Tomáše Tuhého, nebo Čapí hnízdo. Komárek má také jasno, kdo je za twitterovým účtem Julius Šuman, kdyby mluvil déle, zřejmě by prozradil i kdo zabil JFK.

Po družném rozhovoru přišla řada na dlouho nepoužitou magnetickou tabuli a Hodinu moderní češtiny Jaromíra Soukupa. Bylo to trapné a ubohé, ale to už nemohlo nikoho, kdo vydržel až do desáté hodiny, tedy téměř dvě hodiny od začátku nového úletu JS, překvapit.

Po krátkých zprávách, které Soukup označuje jako „populární kraťasy“ už přišel konec. Pro novopolitika bohužel, pro diváky naštěstí.

Jestli si Jaromír Soukup myslel, že dokáže sám utáhnout dvouhodinový pořad o ničem, bude se asi divit. Tento výtvor určitě tabulky sledovanosti nijak neovlivní. Je to hloupé, dlouhé, trapné, smutné, amatérské i sprosté a bez úrovně. Zkrátka Soukupovo.

Není zde článek celý?