Moravec „rozebral“ komunistu Filipa kvůli Ťokovi: Kritizujete, ale hlasujete jinak

Mezi témata nedělních Otázek Václava Moravce patřila i špatná práce ministra dopravy. Moderátor České televize chtěl od šéfa komunistů vědět, proč zástupci jeho strany sice Dana Ťoka kritizují, ale hlasují zcela opačně. Vojtěch Filip se v ten moment dostal do úzkých a nedokázal normálně odpovědět.

Mezi ministry, kteří vadí komunistům od chvíle, kdy Andrej Babiš sestavoval nový vládní kabinet, patří i Dan Ťok. Považují ho za nekompetentního a k jeho odvolání vyzývají premiéra průběžně.

Hlasování poslanců KSČM ovšem vypadá úplně jinak. A právě to připomněl Václav Moravec předsedovi komunistů. Toho evidentně papír s hlasováním, který měl moderátor připravený, zaskočil a nebyl schopen vysvětlit rozpor mezi slovy a činy.

„Máte pravdu, ale nedokážu to vysvětlit. Já sám jsem nehlasoval, protože jsem měl návštěvu a šel jsem ze sálu,“ vyprávěl Filip. „Budu řešit na poslaneckém klubu, proč jsme návrh nepodpořili,“ dodal.

Dokázal tak pouze to, že komunisté jsou neoficiální součástí vládní koalice. Jen aby se neřeklo, občas Babiše a jeho lidi zkritizují a poté křičí, že jim jde o dobro národa.

Není zde článek celý?