Mrzutost na Hradě. Huawei je v ČR řízena z Polska, kde zadrželi dva špióny

Ve více a více nepěkné situaci je Miloš Zeman a jeho hradní parta.  Padá na něj jeden Huawei problém za druhým. Je asi jediným prezidentem (po tom čínském), který společnost podezřelou ze špionáže brání. Navzdory vlastním tajným službám. Ukázalo se, že jeho kancelář má s Huawei uzavřenou „Smlouvu o provádění propagace a jiných služeb“. Mimořádně nestandardní. Co Zeman nechtěl, den po jeho ostudném obhajování firmy a kopání do tajných služeb vlastní země, polská kontrarozvědka zadržela dva zaměstnance Huawei kvůli špionáži. A co Zeman už vůbec nechtěl, podle posledních informací je pobočka Huawei v České republice řízena z Polska, kde nejvyšší posty zastávaly zmíněné osoby podezřelé ze špionáže. Prekérní situace.

„Česká pobočka Huawei je řízena z Polska. Tamní civilní kontrarozvědka v týdnu zadržela kvůli podezření ze špionáže dva lidi – bývalého vysoce postaveného polského bezpečnostního důstojníka a čínského zaměstnance firmy Huawei,“ uvedla v neděli Česká televize.

Pro Zemana je to mrzutá situace. Zemí, které kvůli bezpečnostnímu riziku nechtějí zařízení Huawei ve svých sítích a systémech přibývá. V ČR před firmou varují tajní, kteří jsou podle Zemana čučkaři a do toho jejich polští kolegové, podle Zemana zřejmě také čučkaři, zatknout lidi, kteří tomu samému Zemanovi posílali na Hrad každoročně telefony za půl milionu korun. Celé je to tak neuvěřitelné a paradoxní, že do toho prostě musí být Miloš Zeman zapleten.

Už teď je jisté, že se Zeman do historie zapíše nejen jako prezident u kterého podstatnou část mandátu panovaly pochybnosti, zda svůj úřad fyzicky a mentálně zvládá, ale také jako prezident, který byl pro svoji vlastní zemi bezpečnostním rizikem. Není totiž zcela běžné, aby prezident vystupoval jako obchodní cestující firmy, před kterou ho řadu let (od 2013) varují jeho vlastní tajné služby.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?