Musk odchází k hlavnímu nepříteli USA? Tesla postaví továrnu v Číně

Hlava amerického výrobce aut Tesla Elon Musk v pondělí oznámil, že společnost zahájila stavbu své továrny v Šanghaji. O tom Musk napsal na svém twittorovém účtu.

„Netrpělivé čekám na zahájení výstavby továrny Tesla v Šanghaji,“ napsal Musk na Twitteru.

Podle Muska se ukončení počáteční fáze výstavby očekává letos, začátek výroby elektrických vozidel Modelu 3 na konci roku a plné kapacity může společnost dosáhnout v příštím roce.

Tesla plánuje vybudovat první zahraniční továrnu v Šanghaji s výrobní kapacitou 500,000 aut ročně. Výstavba továrny bude podle předběžných údajů stát 5 miliard dolarů.

Poslední dobou má Tesla potíže na čínském trhu kvůli obchodní válce mezi Pekingem a Washingtonem kvůli zavedení Čínou nových celních poplatků na dovážené americké automobily. V důsledku toho, ve třetím čtvrtletí prodej populární automobilové značky v této zemi výrazně klesl.

Americká společnost Tesla Motors byla založena v roce 2003 jako vývojář a výrobce elektrických vozidel a technologií, které jsou s nimi spojené. Kromě elektrických vozidel Tesla vyrábí vlastní baterie a elektromotory a prodává je ostatním automobilovým společnostem, zejména firmám Toyota a Daimler.

Podle výsledků čtvrtého čtvrtletí roku 2018 Tesla vyrobila 86, 555 tisíc a dodala 90, 7 tisíc aut, což je o 8 % více, než v předchozím čtvrtletí. A celkem za rok 2018 společnost dodala zákazníkům 245,24 tisíc vozidel, což je téměř stejný počet jako za všechny předchozí léta dohromady.


Není zde článek celý?