Na berlínských letištích byly kvůli stávce zrušeny desítky letů

V pondělí se konala stávka příslušníků bezpečnostních služeb berlínských letišť Tegel a Schönefeld, desítky letů byly zrušeny nebo odloženy, píše list Berliner Morgenpost.

V předcházející zprávě se pravilo, že německý odborový svaz Verdi vyzval příslušníky bezpečnostních služeb berlínských letišť Tegel a Schönefeld, aby v pondělí ráno zahájili stávku s požadavkem zvýšení mezd. Zástupce Verdi prohlásil, že se stávky mají stát pro zaměstnavatele „prvním varovným signálem.“

List píše, že stávka začala v 05:00 místního času a skončila v 08:45, jak se plánovalo. Mnozí cestující byli o stávce informováni předem.

Očekávali, že se stávka dotkne nejmíň 80 letů. Agentura Berliner Zeitung sdělila, že lety na téměř 50 linkách byly zkomplikovány a na letišti Schönefeld bylo odloženo 25 letů.

Berliner Zeitung předtím napsal, že jednání o zvýšení mezd, která vede Verdi jménem přibližně 23 tisíc letištních zaměstnanců majících na starosti bezpečnost, byla zatím bezvýsledná. Odborový svaz žádá zvýšení hodinové mzdy.


Není zde článek celý?