Netanjahu: Izrael pokračuje v boji proti íránským silám v Sýrii

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu promluvil o odhodlání zadržovat iránskou agresi na Blízkém východě, uvedla jeho tisková kancelář v neděli.

„Naše pozice je jasná: pokračujeme v boji proti vytvoření íránského vojenského předmostí v Sýrii, včetně dnešních dnů. Jsme proti komukoliv, kdo ohrožuje nebo se pokouší ohrozit bezpečnost Izraele,“ uvedl Netanjahu ve svém prohlášení, které učinil na setkání vlády dne 6. ledna.

V rozhovoru s ministry vlády premiér řekl, že během setkání s americkým poradcem pro národní bezpečnost Johnem Boltonem při jeho návštěvě Izraele hodlá diskutovat o řadě důležitých otázek.

„Dnes večer se setkávám s americkým poradcem pro národní bezpečnost, starým přítelem Johnem Boltonem, s ním budeme diskutovat o úsilí na potlačení íránské agrese v našem regionu, situaci v Sýrii ve světle rozhodnutí prezidenta Trumpa o stažení vojáků a pokračovaní mého rozhovoru s prezidentem Putinem, stejně jako o prohloubení neustále posílené spolupráce operačního zpravodajství mezi Izraelem a Spojenými státy,“ uvedla tisková služba Netanjahua.


Není zde článek celý?