Novoroční ohňostroj v Praze dnes připomene sametovou revoluci

Tématem dnešního novoročního ohňostroje v Praze bude svoboda a sametová revoluce. Grandiózní světelná show, která má trvat téměř 11 minut, bude stát 1,7 milionu korun. Ohňostroj začne v 18.00 hodin. Informovala o tom ČTK s odvoláním na pražský magistrát.

Letošní ohňostroj připomene revoluční události, od nichž letos uplyne 30 let. Na nebi nad Prahou se tak objeví celkem pět obrazů, které budou znázorňovat cestu ke svobodě. Jednotlivé obrazy nesou názvy Modlitba, Holé ruce, Jednota, Zakázané ovoce a Svoboda. Spolu se zvukovým doprovodem mají evokovat vzpomínky spojené se sametovou revolucí.

Ohňostroj, během kterého bude odpáleno 4033 ran, bude pojat jako vyprávění otce, který své dceři popisuje osobní zážitky z roku 1989. Zvukový doprovod bude hrát u Čechova mostu a rovněž bude k dispozici na frekvenci 93,7 FM Radia City.

České noviny upozorňují, že kvůli plánovanému ohňostroji budou od 16.00 do 18.30 hod uzavřeny některé ulice, Dvořákovo nábřeží mezi Štefánikovým mostem a náměstím Jana Palacha, nábřeží Edvarda Beneše mezi Klárovem a Štefánikovým mostem, ulice 17. listopadu mezi náměstím Jana Palacha a náměstím Curieových, dále pak Čechův, Mánesův, Štefánikův most a most Legií.


Není zde článek celý?