Novoroční projev Andreje Kisky: Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové vše změnila

Zatímco český prezident Miloš Zeman pronesl svůj projev již v prosinci, hlava státu Slovenské republiky Andrej Kiska měl svůj projev dnes. I když Kiska doufal, že v souhrnu bude rok 2018 pro Slovensko rokem oslav všech výročí a hlavním úkolem bude připomenout si symboliku osmičkových roků, minulý rok se ale dle jeho slov zařadí do historie, jako rok zápasu o slušnost a spravedlnost díky vraždě novináře Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové.

„Vražda dvou mladých lidí a její důsledky nás přinutili podívat se přímo na sebe. Podívat se přímo na společnost, ve které žijeme. Podívat se přímo na stát, který tvoříme a rozvíjíme. Ztratili jsme nárok sklopit zrak a uhnout pohledem,“ hodnotí slovenský prezident chování po zavraždění novináře a jeho snoubenky a zdůrazňuje že v této zkoušce obstáli. Vyzval slovenské občany k tomu, aby pokračovali ve snaze o slušné a spravedlivé Slovensko a připomněl, že demokracie je proces. Tento novoroční projev je Kiskův poslední, znovu kandidovat již nebude.

Na celý projev se můžete podívat zde.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?