Okamurův poslanec ukradl fotku ze stránek gymnázia a psal o „zvrácené ideologii“. Ředitel se brání

Poslanec Radim Fiala se jako správný člen Okamurovy SPD zabývá varováním před zásadními hrozbami, jakou je například „zvrácená genderová ideologie“, a neváhá k tomu použít i naprosto nesmyslné argumenty. Vybral si například jednu z akcí Gymnázia Blansko, ukradl jim ze stránek fotografii čtyř chlapců v sukni, vytrhl ji z kontextu a rozhořčil se. To si ovšem nenechal líbit ředitel tohoto gymnázia, který na webu školy zveřejnil prohlášení.

„Zvrácená genderová teorie už pronikla i do našich škol. Chlapci v rámci výuky společenských věd na Gymnáziu v Blansku nosí sukně, aby ukázali, že „Jinej neznamená špatnej: I muži mají právo na sukni“. Perverzní genderová teorie tvrdí, že rozdíly mezi mužem a ženou nejsou biologicky dané, ale jsou společenským konstruktem. Dle této teorie by muži měli kojit a rodit děti, a ženy by měly dělat třeba hasiče a záchranáře v extrémních podmínkách,“ napsal Fiala.

Poslanec se nijak neobtěžoval zveřejnit také článek, který má škola na svém webu a který akci vysvětluje. „V rámci výuky sociologie v 1. B jsme pojali téma rovnost a nerovnost, předsudky a genderovou problematiku trochu netradičně. Heslo naší akce znělo:„Ukaž, že máš smysl pro humor a předsudky jsou ti jsou cizí …“ Sukně patřily v minulosti i do pánského šatníku a když si ženy poprvé oblékly kalhoty, vzbuzovaly pohoršení. Dnes žena v kalhotách nikoho nepřekvapí,“ stojí v článku. A dále to nejdůležitější, co by se ale Fialovi vůbec nehodilo do krámu: „Fungující tradiční rodina má ve společnosti rozhodně nejvýznamnější postavení, určitě nebylo záměrem akce tento fakt popřít.“

Okamurův poslanec tak jen potvrdil, že pro jeho stranu je běžné vytrhnout věc z kontextu, případně použít úplnou lež, protože „by to mohla být pravda“. Naštěstí ale existují lidé, kteří k podobným manipulacím nemlčí.

Patří sem i ředitel gymnázia Radek Petřík, který ve svém prohlášení napsal: „Jednu z fotek z této akce použil pan poslanec SPD Radim Fiala, vytrhl ji z kontextu a připojil k ní katastrofický scénář o tom, jak naše gymnázium propaguje zvrácenou genderovou teorii, jak jsou hoši nuceni chodit v sukních a jak je dehonestován model tradiční rodiny. Jako ředitel školy s tímto tvrzením nesouhlasím. Takové akce podporuji, protože si myslím, že ve svém výsledku díky respektu, diskusi a kritickému myšlení podporují např. model fungující  tradiční rodiny daleko víc než různé zákazy a příkazy, nadávky, netolerance a katastrofické scénáře, které se objevily na facebookovém profilu pana poslance. Je škoda, že si pan poslanec a další diskutující detailně neprošli celé naše stránky. Pokud by totiž narazili např. článek Připomínka 100. výročí založení republiky … nebo fotografie z akce Suit up day 2017, nemohli by mluvit o nedostatku vlastenectví, totalitě a neomarxismu.“

Fanoušci SPD se v diskuzích s těmi, kdo mají jiné názory (případně o nich), projevují velmi agresivně, a tak se mnoho nadávek a odsudků sneslo i na žáky blanského gymnázia. Ani to ale ředitel nenechá být. „Jsem šokován agresivitou a vulgaritou diskuse, která se rozpoutala na FB profilu pana poslance. V ní jsou slovně napadáni naši studenti a je nám vyhrožováno dokonce fyzickou likvidací. Jako ředitel jsem povinen se proti tomu důrazně ohradit a využít všech relevantních právních kroků ke zjednání nápravy,“ uvedl.

Petřík nakonec celou věc ukončil s humorem. „Milí studenti a absolventi, jsem na Vás pyšný a hrdý a mám radost z našeho gymnázia! Vážený pane poslanče, abyste nemusel příště složitě hledat, rád bych Vás informoval, že už teď připravujeme další happening s názvem: Jinej neznamená špatnej: Tvůj názor nás zajímá, pokud ho umíš slušně vyjádřit!“ stojí na webu školy.

Není zde článek celý?