Pojďme do ulic a zbavme se strachu. Klus, Hřebejk nebo Hrzánová pro Revue FORUM

V Revue FORUM se v roce 2018 objevila celá řada osobností, které hodnotily aktuální politickou i společenskou situaci. Jejich slova byla mnohdy nepříliš radostná, jiní ale zase dodávali naději. Přinášíme vám výběr toho nejlepšího, co v našem časopise zaznělo. Vyzpovídali jsme Dagmar Peckovou, Jana Hřebejka, Tomáše Kluse, Vratislava Brabence, Lukáše Pavláska, Xindla X, Báru Hrzánovou, Ondřeje Pavelku a mnoho dalších.

Režisér Jan Hřebejk, častý terč útoků Parlamentních lisů, různých Ovčáčků a dalších, má za to, že je nutné se nevzdávat a vyrazit do akce. Letos si připomínáme třicet let od doby, kdy jsme znovu získali svobodu, tak si ji nenechme vzít. „Co dělat? Pojďme do ulic,“ říká Hřebejk.

Ten, kdo zapomíná na svoji minulost, bude nucen ji znovu prožít. To se v dějinách stalo mnohokrát a upozorňuje na to i režisér Ondřej Trojan. Právě on v loňském roce uvedl do kin film Toman, ve kterém je jasně vidět, jak Rusové stáli za tragickým únorem 1948. Ani dnes se svého vlivu nechtějí vzdát. „Na minulost bychom neměli zapomínat,” varuje Trojan.

Celkem dvanáct osobností a jejich citátů najdete v jedinečném kalendáři Revue FORUM. Objednávejte ZDE!

Operní pěvkyně Dagmar Pecková v Revue FORUM mluvila o svém vztahu k Evropské unii. Když ji chválí, často prý na ni lidé koukají jako na exota. Operní diva žije střídavě v České republice a v Německu a právě otevřený svět je tím, co si vždy chválí. „Naše místo je v Evropě,“ myslí si Pecková.

Také Bára Hrzánová se obává o osud naší země. I přesto neztrácí naději, protože má kolem sebe spoustu lidí, s nimiž souzní. A co je hlavní? Humor! „Bez humoru bychom všichni vyschli a umřeli,“ zaznělo v rozhovoru pro Revue FORUM.

A co trápí zpěváka Tomáše Kluse? „Společnost ovládá strach. Postavme se mu!“ vyzval čtenáře Revue FORUM poté, co odmítl vystupovat na akcích, které platí holding Agrofert.

Všechny citáty najdete v našem kalendáři.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?