Poslanec Kolovratník lhal o tom, kolik Babišova vláda postavila dálnic. Teď couvá a vysvětluje

Poslanec hnutí ANO Martin Kolovratník je jedním z nejoddanějších zastánců premiéra Andreje Babiše, a tak neváhá na svém facebookovém profilu zveřejňovat klidně i nepravdivé informace. Tentokrát se týkaly výstavby dálnic, což je velmi problematická otázka Babišovy vlády.

Jak známo, ministr dopravy Dan Ťok už si pomalu balí věci. Za poslední měsíc několikrát za sebou zkrachovala dálnice D1 a ministr to vysvětloval tím, že nikdo přece nečekal, že 16. prosince přijde kalamitní sníh. Přesto je tu někdo, kdo šíří informace, které by asi měly situaci zlepšit: jeho stranický kolega Kolovratník.

Na facebookovém profilu poslance Kolovratníka se 3. ledna ve 13.55 objevil dlouhý text o tom, jak strašně úspěšná je Česká republika v otázce stavby silnic a dálnic. Po přečtení byste si málem mysleli, že u nás žádné dopravní problémy nejsou. Jenže v textu stálo: „Ptáte se, jak jsme na tom vlastně byli loni? Otevřeli jsme celkem 45,5 kilometrů nových silnic, z toho 30 kilometrů dálnic,“ radoval se Kolovratník.

Jenže tahle informace má háček. Skutečnost je taková, že ČTK 31. 12. informovala, že ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) sdělilo, že byly v loňském roce otevřeny čtyři kilometry dálnic.

Kolovratníkův status nasdílel i PR tým premiéra. A vzápětí se na oba snesla vlna kritiky, a tak začal Kolovratník couvat. V jeho statusu dnes stojí: „Ptáte se, jak jsme na tom vlastně byli loni? Otevřeli jsme celkem 45,5 kilometrů nových silnic, z toho 30 kilometrů dálnic a 15,5 kilometrů silnic I. třídy (po upozornění přidávám korektně) 4. 1. večer edit: u dálnic započítávám 26 km komplexně přestavěné D1.“ Tahle snaha zachránit situaci tedy propagačnímu oddělení hnutí ANO příliš nevyšla.

Není zde článek celý?