Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 3.1.2019

tyurma_reshetka_ruki_zaklyuchennyy1; Velvyslanec USA navštívil ve věznici Lefortovo Američana zadrženého pro špionáž. Informovala o tom tisková mluvčí velvyslanectví Andrea Kaplan.

2; U Porošenka vydali pokyn ukončit pronájem církevních objektů Ukrajinské pravoslavné církvi. Vše bude probíhat v režimu utajení.

3; Kontejnery s nebezpečnými chemikáliemi se dostaly do Severního moře. S nákladní lodě MSC Zoe spadlo do Severního moře zhruba 270 kontejnerů včetně kontejnerů s nebezpečnými chemikáliemi.

4; Autokefalie aneb podřízení Bartolomějovi. Rozkolnická Pravoslavná církev Ukrajiny žije v očekávání „tomosu“,který má oficiálně potvrdit poskytnutí autokefalie.

5; Úpadek americké říše. Operace v Afghánistánu jako symbol. Washington má nejvyšší čas ukončit nákladnou operaci v Afghánistánu, myslí si publicista Robert Kaplan.

6; Dárečky pro vojáky. Jaké novinky dostane Armáda Ruska v roce 2019? V rámci státní zakázky na rok 2019 jsou naplánovány velké dodávky bojové techniky zbraní jak pro armádu, tak i pro námořní flotilu.

7; Obchod se zbraněmi je pro Velkou Británii důležitější než lidská práva, píše Independent. Londýn je hlavním dodavatelem zbraní pro Rijád, který od roku 2015 vede krvavou válku v Jemenu.

8; Nechte Rusy na pokoji! Uvězněním Whelana vysílá Rusko signál Spojeným státům, hlásí CNN. Rusko dává na srozuměnou, že bude podnikat odvetná opatření, pokud Washington bude nadále bezohledně postupovat proti ruským občanům.

9; Prý tragédie s pachutí Zimní višně (Kemerovo). Kdo a proč šíří lživé zprávy o událostech v Magnitogorsku?

10; Doněcká republika je vlajkovou lodí těžby uhlí. 85 let na stráží energetické bezpečnosti. Největší uhelná společnost Doněcké republiky slaví pětaosmdesáté výročí.

11; Fiasko ukrajinizace. Obyvatelé „nezávislé“ Ukrajiny se odmítají vzdát spojení s Ruskem. Ukrajiny během celého roku 2018 masově volili právě ruskojazyčné televizní produkty.

12; Ve „Východním korpusu“ probíhají velké změny. Krvavý konec „Avakovovy černé setniny“. Grandiózní plány skončily jako obvykle kriminálními činy a vězením.

13; Obyvatelé, a nejen ruskojazyční, kteří zůstali po rozpadu SSSR mimo Rusko, s láskou, dojetím a nostalgií vzpomínají na Sovětský svaz. Jen hlupáci po rozpadu SSSR vyháněli Rusy.

14; Západní média: V co vlastně Putin proměnil Rusko do letošního roku? Jak ruští liberálové, tak i západní „kremlologové“ se neustále vracejí k tématu „zlatých“ 90. let, která jsou v samotném Rusku vnímána jako doba, která způsobila Rusku více ekonomických škod než 2. světová válka.

15; Je to důležitější než Donbas. Na Ukrajině vyhrožují tvrdou odpovědí na nový plán Ruska ohledně Krymu. Rusko bude pohnáno k zodpovědnosti za výstavbu šedesátikilometrového plotu na hranicích Krymu, prohlásili na Ukrajině.

16; Pilot ruského letectva informuje o tom, jak je neustále bombardován dotazy, zdali nepotkal UFO nebo mimozemšťany.

17; Raketo-kosmický resort informoval o rekordních letech Sojuzů na Mezinárodní kosmickou stanici plánovaných na rok 2019.

18; Počet obětí v Magnitogorsku roste. Už je známo o 39 obětech. Nejsou ale ještě všechny identifikovány.

19; Žluté vesty vyjdou v roce 2019 do ulic i v Německu. Informovala o tom Sahra Wagenknecht, zakladatelka hnutí „Aufstehen!“ (Vstávat!), které sjednocuje německou levici.

20; CNN na nátlak Ukrajinců odstranila v reportáži informaci, že je Simferopol ruským městem.

21; V Kyjevě pejskař zabil jedním úderem pracovníka prezidentské ochranky. Vrah utekl a hledá ho policie.

22; Kolik aut projelo po Krymském mostě od jeho otevření? Za 7,5 měsíce projelo po silniční části mostu 3,528 milionu osobních a nákladních vozidel. To odpovídá zhruba 15 tisícům denně, což je víc než se původně odhadovalo.

23; V Kyjevě pět útočníků zmlátilo jednaosmdesátiletého konstruktéra letadla Mrija Viktora Kovalského. Mezi útočníky byli i policisté. Důvodem útoku byl údajný podvod při výměně peněz. Obvinění se ale nepotvrdilo.

24; Radikální rozkolníci z Pravoslavné církve Ukrajiny (zvaní též „tomoseki“) v čele s Porošenkem se chystají vyhnat Ukrajinskou pravoslavnou církev z Kyjevsko-Pečorské Lavry. Vše souvislosti s touto delikátní otázkou musí probíhat tajně, aby se zbytečně brzy neprobudil negativní veřejný ohlas.

25; Obyvatel Magnitogorska natočil zřícený dům ze vzduchu a pomohl tak záchranářům předejít dalšímu zřícení.

26; Porošenko zveřejnil svou osobní hitparádu. Lidem, kteří hledají poslední peníze, aby zaplatili topení, vypráví prezident o svých oblíbených písničkách.

27; Porošenko chystá opětovné zavedení válečného stavu, hlásí Národní policie Luganské republiky. Takzvaní západní partneři Ukrajiny touží i v roce 22019 sponzorovat bratrovražednou válku v Donbasu.

28; V zemi půjde všechno do kopru! V originále ovšem zaznělo podstatně jadrnější, tudíž nepublikovatelné vyjádření. Opilý šéf kyjevské policie si na novoročním večírku nebral servítky.

29; NHL nepovolila Rusovi Malkinovi uctít památku obětí tragédie v Magnitogorsku. Hokejista Jevgenij Malkin hrající za Pittsburg je původem z Magnitogorska.

30; Klimkin vysvětlil, proč byly v Rusku uzavřeny volební místnosti pro Ukrajince. Hlavním důvodem je to, že ukrajinští voliči v Rusku mohou být ovlivněni ruskou propagandou.

31; Dům, jehož část se Magnitogorsku zřítila, bude rozdělen na dvě budovy. Zřícená část vlastně spojovala dům do jednoho objektu.

32; Francie vydala do Ruska bývalého ministra financí Moskevské oblasti Alexeje Kuzněcova, který je obviněn z podvodů, zpronevěry a nezákonné legalizace majetku.

33; Přijeli, hlasovali, odjeli… Další dva chrámy na západní Ukrajině byly násilně vtaženy do „autofekálie“. Svaz pravoslavných novinářů s odvoláním na vlastní zdroje informuje o metodách násilného převodu.

34; Zajatý diverzant „zpívá“. Dojil krávy a oni ho poslali do armády. Zajatý ukrajinský diverzant vypovídá u výslechu o podrobnostech chystaného útoku ze strany ukrajinské armády. A ukrajinská děla mlčí. Velení ozbrojené formace ukrajinských ozbrojených sil vůbec neinformovalo nadřízený štáb o nezdařené akci ozbrojenců 128. brigády.

35; Pokračuje rozebírání sutin zříceného domu v Magnitogorsku. Obyvatelé přinášejí květiny k improvizovanému památníku obětí tragédie.

36; Pět lidí bylo zraněno při explozi granátu v Těrnopolské oblasti Ukrajiny. Mezi zraněnými jsou i nezletilí.

37; Od protidopingové agentury WADA je požadováno, aby Rusko bylo vyloučeno z mezinárodních soutěží. Pokud bude Rusko opět vyloučeno, pak jeho sportovci nebudou smět už na druhou olympiádu.

38; „Mohutná flotila“ Ukrajiny bude vyslána přes Kerčský průliv. Ukrajina se chystá vyslat další lodě přes Kerčský průliv.

39; Rusové neprojdou! 94% silnic na Ukrajině se nachází v havarijním stavu. Hlavní silnice mezi Oděsou a Kyjevem se opravuje už dvacet let.

40; Ukrajinci pracující v Rusku jsou pod vlivem ruské propagandy, říká poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Oleg Petrenko pro ukrajinská média.

41; Na Ukrajině v prvních dnech roku zahynul rekordní počet lidí při požárech. Za první dva dny nového roku zahynulo 28 lidí, což je smutný antirekord.

42; Na internetu se objevilo vyobrazení ruského „zabijáka tanků“. Nejnovější ruský samohybný systém pro výsadková vojska se jmenuje Lotos.

43; Generál ukrajinské armády informoval, jak vydal rozkaz tankům obsadit Mariupol. Griščenko vyprávěl, jak místní obyvatelé jeho bojovníky „otrávili Klonidinem“ (na Ukrajině se jmenuje Klofelin) a odvezli je do Mariupolu.

44; Ministerstvo pro mimořádné události zachraňuje ze sutin zříceného domu v Magnitogorsku teď už i zvířata.

45; V Novočerkassku se zřítila malá administrativní budova. Informace o obětech zatím nejsou.

46; Ukrajina hledá název pro svůj „Ukrajinský koňak“. Padají dosti bizarní návrhy typu „Ukrňak“ nebo „Kjanok“. Hlasuje se o zhruba třiceti návrzích názvu.

47; Kanárci z Ruska nebyli vpuštěni na Ukrajinu. 3. ledna ukrajinští pohraničníci nepustili na území státu kanárky z Ruska. Musejí mít už opravdu velký strach…

48; V Charkově byly nelidsky zavražděny dvě zahraniční studentky. Měly proříznutá hrdla. Děvčata přijela do Charkova z Turecka. Byl už vytipován podezřelý, kterým je bývalý přítel jedné ze studentek. Ta si nedávno stěžovala svým rodičům, že ji pronásleduje.

49; Porošenko stanul v čele antiratingu. Pokud přes 50% voličů rozhodnutých jít k volbám ujišťuje, že by v žádném případě nehlasovali pro Porošenka, nemá současný prezident v druhém kole šanci proti jakémukoli jinému kandidátovi. Podle posledního průzkumu vede Timošenková s 18,6%, před Vladimirem Zelenským (15%), Jurijem Bojkem (11,8%), Anatolijem Gricenkem (11,2%) a Petrem Porošenkem (10,7%).

50; V Oděse museli cestující roztlačovat tramvaj, která zablokovala automobilový provoz. Příčinou poruchy byla závada na troleji.

51; V Nizozemsku sečetli škody,které vznikly v důsledku ohňostrojů. Škoda je odhadnuta na 15 až 20 milionů euro.

52; Trump zve Rusko do Afghánistánu, aby tam bojovalo. Trump pozval nejen Rusko, ale také Indii a Pákistán k boji proti islamistům.

53; Státní department varoval Američany před možným uvězněním v Číně. Příčinou je zákon o omezeních vůči občanům s dvojím (čínským a americkým) občanstvím.

54; V Kyjevě označili informace o plánech sebrat Ukrajinské pravoslavné církvi Kyjevsko-Pečorskou lavru za nesmysl.

55; Kyjevské úřady vyhlásily válku bandám bezdomovců okupujících Centrální vlakové nádraží.

56; V Kyjevské oblasti v obci Belaja Cerkov hodil opilec do kabiny taxíku granát.

57; Dva dobrodruzi se pokoušeli přivítat Nový rok v Černobylské zakázané zóně. Za celý rok 2018 bylo policií zadrženo 196 narušitelů.

58; V Bulharsku byl objeven sklad s nepoužitými automobily BMW, které v zakonzervovaném stavu přečkaly 25 let.

59; Na Ukrajině zaregistrovali za rok 2018 rekordní množství neuhrazených účtů za energie. Na další zvýšení cen Ukrajinci zareagovali rekordní mírou neplacení.

60; Jaké mají Ukrajinci hlavní požadavky na příštího prezidenta? Musí zastavit válku a vyznat se v ekonomii.

61; Šéf ukrajinský uniatů navrhl Jepifanijovi sloučení církví. Šéf Řecko-katolické církve Svjatoslav Ševčuk vyzval k zahájení procesu sjednocení obou církví.

62; Nedaleko Moskvy byl spuštěn do provozu komplex (druhá část) na zpracování odpadů.

63; Do boje o prezidentské křeslo se zapojí i starosta Lvova Sadovyj. Bude reprezentovat stranu Samopomošč.

64; Ve Spojených státech začali vyrábět kulomet ruského specnazu. Shodu se zbraní ruského specnazu nikdo neskrývá, naopak to vydávají za její výhodu.

65; Bývalý šéf SBU Valentin Nalivajčenko bude kandidovat na funkci prezidenta Ukrajiny.

66; Ve Lvově zemřel muž (třiačtyřicetiletý místní podnikatel), který přišel do nemocnice s tropickou malárií.

67; Saúdská prokuratura požaduje popravu vrahů novináře Chášukdžího.

68; Německé ministerstvo zahraničí vyjádřilo soustrast v souvislosti s tragédií v Magnitogorsku.

69; Obyvatel Leningradské oblasti zahynul na nový rok při odpalování velkého ohňostroje.

70; Grojsman: Je nesmírně výhodné investovat do ukrajinské ekonomiky. Rok 2019 bude na Ukrajině pro podnikatele příznivý.

71; Odlezte stranou a nerušte provoz. V ukrajinském horském středisku spadli z lanovky lyžaři. Navzdory události nikdo lanovku nezastavil a ani nepospíchal poskytnout lyžařům pomoc. Naštěstí k pádu došlo v místech, kde nebyla výška příliš nebezpečná.

72; SBU vyhostila z Ukrajiny běloruského novináře za kritiku Porošenka. Pavel Karnazyckij vedl internetovou stránku Glavnovosti.

73; Převaha hollywoodských filmů v Rusku je nepřípustná, myslí si v Radě federace. Podobnou situaci lze pozorovat v mnoha dalších segmentech kultury.

74; Burzovní kurs dolaru poklesl pod úroveň 69 rublů. Zlevnila i jednotná evropská měna euro.

75; V Bruselu soud zakázal společnost Uber. Hospodářský soud v Bruselu zakázal činnost servisu Uber v belgickém hlavním městě a podpořil tak požadavky místních taxikářů.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?