Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 30.1.2019

filatov_31; Další lokaj. Starosta Dněpropetrovska vychvaloval Porošenka. Ukrajinci příliš neocenili jeho vystoupení.

2; Odpověď na agresi. Venezuela vytváří 50 tisíc oddílů národní domobrany. Maduro oznámil, že bude zformováno více než 50 tisíc jednotek národní domobrany v okresech, vesnicích a městech země.

3; Porošenkovy priority. Ukrajinský prezident ve svém projevu jednadvacetkrát zmínil Rusko a jen dvakrát použil slovo „vítězství“. Na tomto sjezdu oznámil Porošenko svou oficiální kandidaturu na druhé prezidentské období.

4; Pravoslavná církev v Americe neuznala ukrajinské rozkolníky.

5; Důstojník ukrajinské armády prodával v Černigově drogy. Kapitán systematicky prodával amfetamin narkomanům.

6; Nevzdávat se paměti předků. Jsme poslední generace, pro kterou je válka ještě fyzicky citelná. Miliony duší blokádního Leningradu navždy zůstanou v těchto ulicích, oni přímo tvoří duši města a staly se jeho genofondem.

7; Historie šílenství. Chceme-li pochopit současný vývoj na Ukrajině, je třeba se dost podrobně seznámit s psychiatrií a jejími dějinami.

8; Připravuje se pro funkcionáře „presumpce nezkorumpovanosti“? V zákonech mají být vypsány případy, kdy se úplatek nebo konflikt zájmů nedá odmítnout.

9; Evropská unie opět šlape po Ukrajině. Eurokomise požaduje od Ukrajiny kulatinu i za cenu ekologických škod v důsledku vykácení lesů.

10; Vinnická policie se postavila na stranu Ukrajinské pravoslavné církve a vyzvala politické vedení, aby se nevměšovalo do církevních záležitostí. Na policii Vinnické oblasti promluvili o nezákonnosti změny jurisdikce náboženských organizací teritoriálními společenstvími.

11; Ukrajinská armáda provádí výcvik „partyzánů“ pro válku v Bělorusku. Na Ukrajině probíhá výcvik občanů Běloruska.

12; Maduro informoval, za co je vděčný Rusku a osobně Putinovi. Podle jeho slov Putin sdělil, že Rusko plánuje posílení spolupráce v oblasti hospodářství, vojenství i v dalších oblastech.

13; USA zahájily výrobu nových jaderných hlavic po prohlášení o novém začátku závodů ve zbrojení. Jaderná bojová hlavice W76-2 je určena pro balistické rakety ponorek.

14; Na sociálních sítích se intenzivně propírá Porošenkův plakát s heslem „Buďto já nebo Putin“. Nejčastěji kladená otázka zní, jestli Putin ví, že se může stát prezidentem Ukrajiny.

15; Euromajdan není projekt USA a Evropské unie. Spojené státy a Evropa pouze využily vzniklé situace. Vyplývá to z nepřipravenosti Západu na určité momenty vzniklé situace, ale především nepřipravenost v oblasti kádrů. Západ uznává, že Porošenko nemá šanci, ale nemají nikoho připraveného místo něho, říká Jurij Tkačov.

16; Trump se prý tajně setkal s Putinem Podle tvrzení vlivného listu Financial Times se setkání konalo bez oficiální osoby, která by mohla obsah rozhovoru nahrát.

17; Pojištění motoristů v Rusku může zdražit. Ministerstvo financí navrhlo nové úpravy reformy pojištění OSAGO.

18; Itálie snížila důchodový věk. V zákoně je zvlášť zmíněna možnost odejít do předčasného důchodu. Důchodový věk se snižuje z 67 (u mužů) a 66 (u žen) let na jednotných 62 let. Poměrně vysoká je ale povinná doba pojištění – 38 let. V nižším věku lze odejít do důchodu pouze tehdy, když doba pojištění je alespoň 41 let (u žen) a 42 let (u mužů).

19; Nejvyšší představitel Doněcké republiky: Hlavním úkolem Ruského centra je sloučení Donbasu s Ruskem. Ruské centrum bylo založeno na podzim 2017 s cílem posílení procesů integrace Donbasu s Ruskou federací ve sféře ekonomiky a kultury.

20; Venezuela začala hledat cesty jak obejít americké sankce. Venezuelská ropná a plynová společnost PDVSA se pokouší vyhnout následkům amerických sankcí.

21; Suverenita Japonska se vztahuje i na Jižní Kurily, říká Abe. K žádné změně tohoto postoje nedošlo, zdůraznil japonský premiér.

22; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byl zabit voják Armády Luganské republiky. V Lugansku vyzvali světové společenství, aby si všimlo faktu hrubého narušení Minských dohod.

23; V Rusku reagovali na článek Washington Post o tajném plánu Moskvy ohledně KLDR (Severní Korea se vzdá vývoje jaderných zbraní a Rusko postaví jadernou elektrárnu). Velvyslanec Ruské federace v KLDR upřesnil, že Moskva v současné době vkládá velké naděje do nadcházejícího summitu Severní Korea – USA.

24; V zasedací síni Rady Federace byl zatčen senátor za Karačajevsko-čerkeskou autonomní republiku. Na uzavřeném zasedání horní komory parlamentu byl senátor zbaven imunity.

25; „Turecký proud“. V Kyjevě začali tušit nějakou čertovinu. Expert skupiny pro podporu reforem při ukrajinské vládě „šokoval“ sdělením, že „Turecký proud“ je nebezpečnější než „Severní proud – 2“. Ukrajině teprve nyní začíná docházet, nakolik si pod sebou otevřeným nepřátelstvím vůči Rusku podřezali větev.

26; Ve Vyšetřovacím výboru Ruské federace oznámili, ž čeho podezírají senátora za Karačajevsko-Čerkesko. Dvaatřicetiletý Rauf Arašukov byl zadržen na zasedání Rady federace. Měl se podílet na vraždách místopředsedy republikového mládežnického hnutí Aslana Žukova a poradce hlavy republiky Frala Šebzuchova spáchaných v roce 2010.

27; Jinak neprojedete u atestační zkoušky. V okupovaném Donbasu nutí učitele hlasovat pro Porošenka. „Radím vám, abyste nestrkali hlavu do oprátky“, zastrašuje agitátor pedagogický kolektiv.

28; V Dněpropetrovsku se střílelo na džíp z protitankového granátometu. Bylo zahájeno trestní řízení podle článku „pokus vraždy“. Řidič i spolujezdec automobilu Toyota Land Cruiser byli zraněni.

29; To aby se ve Venezuele dřív vzdali… Proč Trumpův asistent nenápadně podstrčil novinářům svoje zápisky o vyslání pěti tisíc vojáků do Kolumbie? Bolton držel blok úmyslně tak, aby si novináři mohli přečíst a zdokumentovat poznámku o vyslání amerických zabijáků do Kolumbie.

30; Senátor Karačajevska-Čerkeska Arašukov byl převezen do budovy Vyšetřovacího výboru v poutech.

31; Pohádka o tom, jak ukrajinská armáda „zneškodnila léčku Armády Doněcké republiky“. Byly zveřejněny informace o tom, jak se rodí přihlouplá prohlášení velitele okupačních sil o „osvobození desítek kilometrů území“.

32; Trump přikázal, aby mě zabili. Bylo zveřejněno interview s prezidentem Venezuely. Nicolás Maduro otevřeně přiznal dodávky ruských zbraní nejlepší kvality pro venezuelskou armádu.

33; Zavřou je všechny. V Gazpromu byl zadržen otec senátora Arašukova. Ten je podezřelý z mnohamiliardových krádeží plynu.

34; Uljana Suprun pokračuje ve svých šílených výrocích. Tentokrát srovnala epidemii spalniček na Ukrajině s Leninovými pomníky. Připomeňme, že od počátku roku 2019 byly na Ukrajině zaregistrovány tisíce nových případů spalniček, včetně smrtelných.

35; V Kremlu komentovali rozhovor Putina a Trumpa bez amerického tlumočníka. Jde o „tajné setkání“ prezidentů Ruska a USA na půdě G20 v Argentině. Moskva nesleduje, kdo komunikuje s ruským prezidentem pomocí tlumočníka a kdo bez něj.

36; Podporujete Doněckou a Luganskou republiku? Vojenský prokurátor Matios navrhl prověřit všechny Ukrajince na detektorech lži. Bude potřeba prověřit veškeré obyvatelstvo, protože jinak budou na sebe sousedé donášet a vzájemně se mstít, vysvětlil pan prokurátor svůj vrcholně „demokratický“ návrh.

37; Byl zatčen starosta Rigy bojující za práva ruskojazyčného obyvatelstva. Nil Ušakov byl zadržen po domovní prohlídce, kterou provedli pracovníci Úřadu pro boj s korupcí.

38; Tankery s 39 miliony barelů ropy uvízly u Bosporu a Dardanel. Ropné tankery plující z černomořských přístavů jsou naloženy ruskou a kazašskou ropou.

39; Zadržený senátor Rauf Arašukov prohlásil, že neovládá dostatečně ruštinu, a vyžádal si tlumočníka, který mu byl poskytnut.

40; Piráti propustili ruské námořníky unesené u afrických břehů. Nyní se řeší otázka jejich návratu do Ruské federace v co nejbližší době.

41; Generální prokurátor Lucenko dal ultimátum kandidátovi na prezidenta Gricenkovi. Lucenko se neskutečně naštval kvůli slovům Anatolije Gricenka o účasti jeho syna v ATO. Gricenko poukazoval na to, že synové vysokých politických funkcionářů absolvovali vojenskou službu formálně nebo jen velmi krátkou dobu.

42; Nesplnitelná mise. Ukrajina nedokázala dodat do USA ani jediný tank Oplot. Spojené státy si tank objednali kvůli nastudování ukrajinské technologie.

43; Starosta Rigy komentoval své zadržení, Potvrdil, že pracovníci Úřadu pro potírání korupce provedli domovní prohlídku na jeho pracovišti.

44; Německo vyšle válečná plavidla do Černého moře, hlásí ukrajinské ministerstvo obrany. Delegace Německa se setkala se zástupci ukrajinské armády.

45; Manželský pár byl zastřelen před budovou soudu v Nikolajevě. Přímo u vchodu do budovy neznámý pachatel vystřelil z lovecké karabiny „Sajga“. Žena byla mrtvá na místě. Muž zemřel při převozu do nemocnice.

46; Ruská generální prokuratura si vezme pod kontrolu zahraniční účty ruských úředníků. Generální prokuratura získá přístup k informacím o existenci zahraničních vkladů a úspor ruských státních úředníků.

47; Vyšetřovací výbor Ruské federace plánuje v rámci případu Arašukových zatčení několika šéfů plynových podniků Severního Kavkazu.

48; Trump poblahopřál Juanu Guaidó k nástupu do funkce prezidenta Venezuely. Prezident USA a vůdce venezuelské opozice se domluvili na udržování pravidelného kontaktu.

49; Státní dluh ruských regionů se v roce snížil o téměř 5%. V peněžním vyjádření se dluh subjektů federace snížil o 109 miliard rublů.

50; Pro Rusko neexistuje žádný „prezident“ Guaidó, říká senátor. Status prezidenta určuje lid. V tomto smyslu neexistuje prezidentský status Juana Guaidó.

51; Chtěl utéct. Předsedkyně horní komory ruského parlamentu Valentina Matvijenko informovala o podrobnostech zadržení senátora Arašukova. K zatčení došlo přímo na plenárním zasedání.

52; Prezidentský kandidát Gricenko se odmítl omlouvat generálnímu prokurátorovi, který se nachází „pod vlivem nekvalitního alkoholu“. Jsem ochoten v přímém přenosu projít test na detektoru lži a celá země se bude moci přesvědčit o prolhanosti generálního prokurátora, říká Gricenko.

53; Trump izoloval Spojené státy a dělá jim ostudu, říká bývalý státní tajemník USA: Kerryho prohlášení se objevilo v souvislosti s vyostřením situace kolem Venezuely a uznání lídra venezuelské opozice Juana Guaidó za prezidenta země.

54; Maduro se rozhodl ukrýt dvacet tun zlata v Rusku. Venezuelská vláda připravuje operaci na vývoz dvaceti tun zlata do Ruska z depozita Centrální banky Venezuely.

55; Evropská unie hrozí přijetím opatření, pokud ve Venezuele nebudou vyhlášeny volby. EU má v úmyslu učinit dodatečná opatření včetně otázky uznání politického vedení.

56; Na senátora Arašukova byla uvalena vazba. Soud „Basmannyj“ v Moskvě uvalil dvouměsíční vazbu na senátora Karačajevska.Čerkeska Raufa Arašukova.

57; V OSN komentovali nový plán OBSE pro Donbas. Sajdikův plán kritizovali už v Moskvě, Doněcku i v Kyjevě.

58; To je zločin! Jeden ze zakladatelů Doněcké republiky informuje o tom, že mu bylo upřeno občanství Republiky. Andrej Purgin komentoval situaci s odmítnutím vystavit mu pas Doněcké lidové republiky.

59; Proamerické síly blokovaly humanitární konvoj u řeky Eufrat v Sýrii, informuje armádní zdroj.

60; Střelba na Korsice ve Francii. Zločinec zahájil palbu po kolemjdoucích. Jsou oběti na životech. Úřady doporučují vyhnout se oblasti, kde se událost odehrála.

61; Byl zadržen náčelník štábu ministerstva vnitra Ingušska. V současné době probíhají se zadrženým nevyhnutelné vyšetřovací úkony.

62; Neznámý pachatel zaútočil na kolonu nedaleko Bílého domu. Přinejmenším jeden pracovník Tajné služby, která odpovídá za bezpečnost prezidenta, byl zraněn.

63; Tisíce lidí vyšly do ulic venezuelských měst na podporu Juana Guaidó.

64; Vměšování USA od venezuelských záležitostí. Historie a pokrytectví. Na západní polokouli není ani jeden národ, který by nepocítil chapadla amerického imperialismu. Venezuela samozřejmě není výjimkou. Washington se zde vměšuje do vnitřních záležitostí už od 19. století.

65; Na ruském ministerstvu stavebnictví informovali o nutností výměny třetiny teplovodních sítí po celém Rusku. Téměř třetina sítě v Rusku vyžaduje výměnu. Pro prevenci havárií je nutné každoročně obnovovat alespoň 4% infrastruktury.

66; Ozbrojenec Islámského státu se rozhodl podívat se do hlavně samopalu a zjistit, proč nestřílí. Zmáčkl přitom spoušť. http://rusnext.ru/news/1548874559

67; Kněží Ukrajinské pravoslavné církve byli vyhnáni z chrámu u vojenské jednotky Rovenské posádky.

68; V Estonsku bylo povoleno ženit se prostřednictvím videospojení s notářem.

69; Ruské ministerstvo zahraničí: O mezinárodní misi pozorovatelů v Kerčském průlivu nemůže být řeč. Toto prohlášení učinil náměstek ministra zahraničí Grigorij Karasin.

70; Všichni hajlovali, tak jsem taky hajloval. Experti si lámou hlavu nad podivným počínáním ukrajinského prezidentského kandidáta Jurije Bojka. I když jezdí po ruskojazyčných regionech, nadále mluví ukrajinsky.

71; První konzul Ukrajiny v Izraeli Dmitrij Čekalkin prohlásil, že prezidentský kandidát Vladimir Zelenskij pracuje pro Kreml s cílem diskreditace současné ukrajinské politiky.

72; Na Ukrajině se podstatně snížila produkce chleba. Největší pokles se týká chleba žitného.

73; Šojgu informoval o charakteristikách obnoveného bombardéru Tu-160M.

74; V tuto chvíli je registrováno už 26 kandidátů na funkci prezidenta Ukrajiny, informuje ukrajinská centrální volební komise.

75; Ve východní Indii umlátilo šest místních obyvatel ženu a její čtyři děti pro podezření z čarodějnictví.

76; Letadlo německé vlády má opět poruchu. Problém se snaží odstranit specialisté. Do té doby bude delegace Německa v počtu 55 osob umístěna v jednom z etiopských hotelů.

77; Srbští radikálové budou udržovat přátelství s Venezuelou. Všichni členové Srbské radikální strany v čele s Vojislavem Šešeljem vstoupili do parlamentní skupiny přátelství s Venezuelou.

78; Namísto pátrání po nezvěstném kapitánovi zabavené lodě Nord Vladimira Gorbenka zahájila policie ukrajinského města Melitopol rovnou vyšetřování „úkladné vraždy“. Že by už předem něco tušili?

79; Liberálně-demokratická strana Ruska připravuje doplněk k ruské ústavě o vstupu zemí do dalších Ruské federace.

80; Ukrajinské ministerstvo zahraničí přerušilo veškeré kontakty s německým konzulátem v Lyonu vedeném Maxem Maldackerem.

81; Kanadský zahradní architekt se přiznal k vraždě osmi homosexuálů, píše list Globe and Mail.

82; Na Google map města Kyjeva se objevilo na ulici Igora Sikorského velvyslanectví Doněcké republiky.

83; V Německu v zemi Šlesvicko-Holštýnsko zadrželi tři migranty za přípravu teroristického aktu proti nevěřícím.

84; Známá ukrajinská propagandistka Janina Sokolovskaja utekla od Porošenka k Ljaškovi.

85; Peskov připomněl, že mezi Ukrajinou a Ruskem neprobíhá válka.

86; Evropská unie vyčlení peníze pro nastolení demokracie v Bělorusku.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?