Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 31.12.2018-1.1.2019

vybory_ukraina_41; Všichni na Ukrajině upřímně doufají, že přijde jakýsi hodný monarcha, který všechny a všechno zachrání a vysvobodí. Ale Mesiáš nepřijde, s tím se budou muset smířit.

2; Začala krize typu „matrjoška“: Po vyřešení viditelné stránky krize se objeví její další nečekané stránky a po jejich odstranění další. V Rusku (a nejen tam) je populární tzv. „gaučová analytika“, kdy „odborníci na slovo vzatí“ komentují situaci v zemi i po celém světě, aniž by zvedli zadek ze své pohovky a zvedli oči od monitoru.

3; Nový rok v Den svatého Ilji Muromce. 1. leden přivítají v padesáti městech Ruska, zemí SNS a Západní Evropy sportem a veřejnými modlitbami.

4; Květiny pro velikého Stalina. Levicové patriotické síly v Bělorusku žádají Lukašenka a Putina, aby urychlili budování Svazového státu. Položení květin k bustě Josifa Vissarionoviče Stalina se konalo pod heslem: „Naše věc je správná – vítězství bude naše!“.

5; Psychicky narušený příslušník specnazu vyprávěl v Moskvě o vraždě účastnice projektu BlaBlaCar. Členství v projektu sdílení vlastního automobilu pro zájemce o absolvování stejné trasy se stalo mladé ženě osudným. Pod falešnými žádostmi se do jejího vozu vloudil jako její budoucí vrah.

6; Schovejte se pod peřinu! Ruští liberálové nadále straší obyvatelstvo katastrofickými vizemi ohledně osudu Ruské federace. Myslíte si, že Nový rok je veselý svátek? Zapomeňte. Ruští liberálové mají zcela opačný názor. Svátek považují za vynikající příležitost jak lidem zkazit sváteční náladu svými chmurnými vizemi.

7; Ruské ministerstvo obrany srovnalo armádu Ruské federace a Ukrajiny jako odpověď na skandální bláboly ukrajinské a liberální propagandy ohledně údajné krácení odměn vojákům pskovské posádky.

8; Ruský politický vězeň: Už nechci být předmětem koňského handlu. Od poslední výměny zajatců mezi Doněckou/Luganskou republikou a Ukrajinou uplynul už rok.

9; Provokace musí být. Opilý Porošenko rozšířil námořní hranice Ukrajiny. To by v tom byl čert, aby odpovědí na naši další provokaci už nebyla ostrá palba ze všech myslitelných zbraní…

10; Rok 2018 byl rokem ruských zbraní. Militantní prohlášení Strýčka Sama a hysterické šílení jeho oprsklých generálů narazily na tvrdou realitu.

11; Ve věku 64 let zemřel náměstek ruského ministra dopravy Sergej Aristov. Ministr vyjádřil soustrast příbuzným a blízkým svého spolupracovníka.

12; V Magnitogorsku došlo ke zřícení velké části nájemního domu v důsledku výbuchu plynu. Probíhá rozebírání trosek. Zatím bylo hlášeno osm obětí, osud desítky dalších zůstává nejasný.

13; Na Ukrajině včera odstartovala horká část prezidentské kampaně. Dnes oficiálně začíná předvolební kampaň. Začíná oficiální registrace kandidátů na funkci prezidenta.

14; USA opouštějí UNESCO. Washington přestane platit členské příspěvky a zástupci země nebudou smět být voleni do výboru světového dědictví UNESCO.

15; Rakouský kancléř zveřejnil podmínku pro zrušení protiruských sankcí. Je k tomu nutný pokrok při nastolení míru v Donbasu.

16; Ukrajině předpověděli miliardu dolarů ztrát v důsledku nových ruských sankcí. Vývoz ukrajinského zboží do Ruska v roce 2019 poklesne o 20% a tisíce lidí riskují ztrátu zaměstnání.

17; Velká Británie zahájí po vystoupení z EU výstavbu nových vojenských základen. Londýn opustí politiku likvidace vojenských základen zahájenou v roce 1968 a vrátí se do Jihovýchodní Asie a do Karibské oblasti.

18; FSB zadržela amerického špióna. Informuje o tom její tisková služba.

19; Poltorak slibuje ukrajinské armádě dvacet nových druhů zbraní. Prioritu dostanou domácí výrobci, což po čerstvých zkušenostech nevyvolává u vojáků nadšení.

20; V USA navrhují využití ostatků zemřelých jako hnojiva. Ve státě Washington se kompostování ostatků zemřelých může stát alternativou pohřbu nebo kremace.

21; Stali jsme se příkladem pro Ukrajinu. Bylo zveřejněno novoroční poselství náčelníka národní policie Doněcké republiky Denise Siněnkova.

22; Poslanec Nejvyšší rady Vadim Rabinovič srovnal Ukrajince s blokádníky v Leningradě. Některým poslancům ukrajinského parlamentu už začíná docházet, kam až je schopna nová kyjevská moc zajít v ožebračování lidí. Ministerstvo sociální politiky snížilo normy spotřeby některých potravin o více než polovinu.

23; Válka, Krym a nový prezident. Karpatští šamani předpovídají Ukrajině složitý rok 2019. Hledat odpovědi na otázky, co čeká Ukrajinu v budoucnosti u jakýchsi věštců, jasnovidců a proroků budoucnosti je oblíbenou zábavou ukrajinských propagandistických televizních stanic.

24; Už je známa cena plynu pro Arménii pro rok 2019. Cena kubického metru byla zveřejněna ve zprávě Gazpromu. Tisíc kubických metrů bude stát 165 dolarů. Ukrajina kupuje ruský plyn prostřednictvím Evropy za 300 dolarů.

25; Putin včera navštívil Magnitogorsk, kde došlo k tragédii po výbuchu plynu v obytném domě. Na místo tragédie dorazil i jeho mluvčí Dmitrij Peskov.

26; Pro Asada končí doba diplomatické izolace, píše Washington Post. Syrský prezident Bašár Asad byl donedávna diplomatickým vyděděncem. Situace se ale začíná měnit.

27; Zemřel starší muž stojící ve frontě na kontrolním stanovišti na hranici mezi Luganskou republikou a Ukrajinou. Jeho identita ani přesná příčina smrti nejsou známy.

28; Vlak Moskva – Krivoj Rog u Charkova srazil a usmrtil člověka. K incidentu došlo v pondělí 31. prosince v 02:50 místního času.

29; USA se rozhodly zpomalit odsun svých vojsk ze Sýrie. USA si vzaly oddechový čas při stahování vojsk ze Sýrie, aby zvolily „nejvhodnější způsoby dosažení tohoto cíle“.

30; Putin ve své novoroční gratulaci popřál Therese May mnoho zdraví.

31; Pod sutinami domu v Magnitogorsku může být až sedm dětí. Jedno ve věku 11 měsíců bylo jako zázrakem vytaženo živé. Místní úřady disponují jmenovitým seznam osob, které žily na této adrese.

32; V roce 2019 proběhnou státní testy tanku Armata. V zájmu Pozemních vojsk byl vyvinut tank T-14 na univerzální platformě Armata. Nyní končí jeho testování samotným výrobcem.

33; Obyvatelé Donbasu mohou žít v Rusku až půl roku. 180 dní nepřerušeného dočasného pobytu v Rusku se budou počítat od data každého vstupu do země.

34; Ukrajinské ministerstvo obrany straší třiapadesátitisícovou armádou Ruské federace na svých hranicích. Podle informací ukrajinského ministerstva obrany je dislokováno na hranicích 28 batalionových taktických skupin.

35; Kličko půjde proti Porošenkovi do prezidentských voleb na Ukrajině. Kyjevský starosta Vitalij Kličko se vážně chystá kandidovat v prezidentských volbách 2019.

36; Ministr obrany Ruské federace poblahopřál vojákům a veteránům k Novému roku.

37; Vůdce Kosova vyhrožuje „malému Rusku“. Srbsko je jen Minirusko na Balkáně, blouzní Haradinaj.

39; Ukrajina žárlí na stěnu na hranici s Krymem. Rusko se asi opravdu nechystá Ukrajině vracet Krym. Ten plot jsme měli postavit my…

40; Státní department zareagoval na zadržení amerického špióna v Rusku. USA požádaly o přístup konzula k zadrženému.

41; V Porošenkově politické domovině došlo k hromadné vraždě. Podle předběžných informací ve městě Vinnica umírali lidé na úrazy hlavy.

42; Putin jako muž roku 2018. Co lze očekávat od začínajícího nového roku? Putin u moci, podpora lidu v celé zemi, zesílení tlaku zvenčí, akty zrady i zevnitř.

43; Bylo zveřejněno novoroční poselství Vladimira Putina k občanům.

44; V Moskevském Gorkého parku se zřítila dřevěná lávka pod tíhou nashromážděných lidí.. Na místo události dorazila speciální technika, lékaři, záchranáři a policie. Nikdo ale nebyl vážněji zraněn. Byla odvolána ředitelka parku.

45; Byl zveřejněn obsáhlý rozhovor s šéfredaktorem listu „Slovo“ u příležitosti dvaceti let jeho trvání. Viktor Alexejevič Linnik shrnul historii vztahů mezi Ruskem/Sovětským svazem a Západem a analyzoval současnou situaci. Dnes je třeba se soustředit na jediný a hlavní úkol: zachovat náš národ a naši zemi.

46; Změny situace na Ukrajině v roce 2019 budou v mnohém záviset na taktice Kremlu. I kdyby po volbách ukrajinského prezidenta v roce 2019 dostali k moci jiní lidé, nově zvolená moc bude muset bojovat s krajně obtížnými problémy, říká politolog Michail Pogrebinskij.

47; Třetí Řím není nějaké přání Moskvy, ale její osud. Nároky ruských carů na status následníků Římské říše měly vždy hlubší důvody než u jejich západních kolegů.

48; Chór Kyjevské duchovní akademie uspořádal v Itálii flashmob na podporu těžce zkoušené Ukrajinské pravoslavné církve a metropolity Onufrije. Muži žádali podporu diváků, kteří je odměnili potleskem.

49; Byl zveřejněn seznam nejšílenějších a nejpitomějších rusofobních článků ve světovém tisku za rok 2018. Je mezi nimi i zástupce českého tisku „Pravý prostor“. Gazeta Polska: Rusové nejsou národ, ale svoloč. Svenska Dagbladet: Rusko je jako psychopat, od kterého nemůžete odejít. Washington Examiner: Je třeba odstřelit Putinský most na Krymu. Fronda (Polsko): Putin vede Rusko ke katastrofě. Der Tagesspiegel: Horší než Putin je jen Lavrov. Bild: Dejme Rusům pocítit, co je to válka. Telegraph (Boris Johnson): Putin ohrožuje celý svět. Times: Animovaný film Máša a Medvěd je Putinova propaganda.

50; Vzpomínka na energetiky – hrdiny Donbasu. Umírali, když plnili své pracovní povinnosti pod palbou.

51; Ropa zůstává nadále nejžádanějším zdrojem energie ve všech státech bez výjimky.

52; Problémy Svazového státu: Existují perspektivy běloruské „neutrality“? V poslední době situaci zachraňuje jen nesystémový intuitivismus, který umožňuje otupovat aktuální problémy za chodu.

53; Dobrovolníci Donbasu: Existuje hrozba velké války a připravenost Ukrajiny k útoku. Byly shrnuty výsledky sjezdu veteránského hnutí.

54; Byl zveřejněn přehled zbraní, které dostala ruská armáda v roce 2018. Ruská armáda prošla zásadní fází své modernizace a přezbrojení.

55; Neústupní protivníci Ruska se smířili s nevyhnutelným. “Severní proud – 2“ se už nedá zastavit. „Severní proud – 2“ se staví už dlouho a už jej nelze prostě vzít a zastavit. Trumpovy výhrůžky na tom nic nezmění.

56; Pocity prostého Rusa: Já jsem snad sebral Ukrajině Krym? Já jsem snad střílel na Majdanu? Já jsem snad nutil Ukrajince skákat v mraze na Majdanu místo, aby šli pracovat? Já snad vedu v Donbasu „hybridní válku“? Ukrajina nám mimochodem dluží tři miliardy dolarů a vracet je nehodlá. Jedou si do Ruska vydělat a pak se vrátí domů a v ruském jazyce křičí něco o obraně ukrajinské nezávislosti. Mám z toho pocit, že spousta Ukrajinců – především na západě země – víc nenávidí Rusko než milují Ukrajinu. Ať mi třeba shoří celé hospodářství, hlavně když sousedovi chcípne kráva. To by mohli mít Ukrajinci jako národní ideu…

57; Proč Ukrajina nezahájila útok? Včasné varování před chystaným útokem zabránilo jeho konání. Novinář z USA Patrick Lancaster mluvil v Doněcku se zástupcem Národní policie Doněcké republiky.

58; Bylo zveřejněno novoroční poselství Denise Pušilina obyvatelům Doněcké republiky a obdobné vystoupení Leonida Psečnika v Luganské republice.

59; Američtí vojáci se omluvili za „vtípek“ s novoročním bombardováním New Yorku. Uživatelé sociálních sítí kritizovali vojáky, kteří vyjádřili připravenost shodit bombu na Times Square.

60; Ukrajinská televizní stanice přesunula vysílání Porošenkova novoročního projevu kvůli vystoupení komika Zelenského.

61; Ukrajinské ministerstvo zahraničí si postěžovalo na sovětské novoroční filmy. Ukrajinská kinematografie však za celou dobu své existence nevyprodukovala ani jeden film, který by byl u lidí populární. Ministr Klimkin podotkl, že sovětských filmů je sice méně, ale pořád je to ještě příliš mnoho.

62; Juščenko prohlásil, že se vláda snaží tlačit Ukrajinu do 17. století. Národ je ponižován sliby o snížení ceny plynu. Juščenkovi nevadí, že plyn z Evropy je prakticky dvakrát dražší než od Ruska.

63; Antidopingová agentura znovu požaduje vyloučení Ruska ze soutěží. Americká antidopingová agentura USADA navrhla, aby Rusku bylo odebráno osvědčení o dodržování standardů WADA.

64; Zase chlastali prostředek na mytí oken a začali střílet… Vzájemné přestřelky v řadách ukrajinské armády jsou spojeny s předávkováním nekvalitním alkoholem.

65; Systémová krize je diagnózou kapitalismu. Bylo zveřejněno vskutku originální blahopřání politického komentátora Konstantina Sjomina k Novému roku.

66; Ruští prankeři si vystřelili z Klička: Právě vytahujeme ožralého Porošenka zpod stolu. Ale váš pozdrav mu vyřídíme…

67; Odvrátili jsme příšernou jadernou válku. Trump blahopřál Američanům k Novému roku. Pochlubil se rozvojem vztahů se Severní Koreou, posílením moci armády a výstavbou plotu na mexické hranici.

68; Pochodňové průvody a ozbrojenci s čepicemi Santa Clause. Na Ukrajině se slaví narozeniny válečného zločince Stěpana Bandery. V různých městech Ukrajiny se na počest Banderových narozenin konají pochodňové průvody.

69; Lež, agrese, výsměch. Ukrajinci publikují lživé zprávy o tragédii v Magnitogorsku. Stejně jako nedávný požár v Kemerovu i magnitogorská tragédie vyvolala vlnu lživých zpráv od duševně chorých individuí.

70; Novoroční dárek: Na Ukrajině zdražili horkou vodu a topení. Ceny vzrostly o 16% V květnu čeká Ukrajince druhá etapa zdražování.

71; Počet obětí tragédie v Magnitogorsku stoupl na devět.

72; Ukrajina si konečně našla sobě rovného protivníka. Ukrajinské vojenské námořnictvo a SBU za pomoci střelby zadržely plavidlo plující pod vlajkou Tanzanie. V posledních hodinách roku 2018 bylo v teritoriálních vodách Ukrajiny odhaleno plavidlo pod tanzanijskou vlajkou.

73; Byly zveřejněny podrobnosti o americkém špiónovi zadrženém v Moskvě. Podle předběžných informací je zadržený bývalý příslušník námořní pěchoty, který přijel do Moskvy na svatbu.

74; Herec Andrej Mjagkov ostře odpověděl Rjazaňskému metropolitovi na kritiku filmu „Ironie osudu“. Předtím metropolita Rjazaňský Mark vyjádřil svůj názor na to, jaké poselství film „Ironie osudu“ vysílá.

75; V Magnitogorsku došlo k dalšímu výbuchu. Tentokrát na křižovatce explodoval linkový autobus. Zatím jsou hlášeni tři mrtví.

76; Ve Státní dumě informovali o možnosti referenda o předání Kuril Japonsku. Tuto možnost ale člen výboru Státní dumy pro zahraničí Anton Morozov okamžitě popřel. Tento měsíc se japonský premiér Šinzó Abe chystá navštívit Rusko.

77; Izrael hned po Spojených státech opustil UNESCO. Zástupce Izraele v OSN Danny Danon 31.prosince prohlásil, že země už neplánuje zůstat členem organizace.

78; Ukrajinský politolog Nikolaj Spiridonov pochybuje o skutečných ambicích Vladimira Zelenského stát se prezidentem. Určitou perspektivu vidí u jeho strany v parlamentních volbách. Zelenskij ale oznámil, že začíná budovat svůj volební tým.

79; V eurozóně v 17 z 19 centrálních bank ukončili vydávání bankovek v nominální hodnotě 500 euro.

80; V Německu může od 2. ledna začít stávka pracovníků přepravy hotovosti.

81; CNN uznala Simferopol za ruské město. Televizní stanice referovala o novoročních oslavách z ruského města Simferopol.

82; Lvovský starosta se postavil do čela oslav 110. výročí narození Stěpana Bandery.

83; Velká Británie a Kanada stanuly v čele „kontaktní skupiny“ NATO na Ukrajině. V předchozích čtyřech letech fungovala jako velvyslanectví NATO diplomatická mise Litvy.

84; V Německu muž úmyslně najel autem do skupiny migrantů. Ve skupině byli migranti ze Sýrie a Afghánistánu.

85; Na oběti tragédie v Magnitogorsku už bylo shromážděno 6 milionů rublů od občanů.

86; Sovětská a ruská estrádní zpěvačka Lajma Vaikule zmizela z novoročních obrazovek. Možná za to může její postoj ke Krymu.

87; Ukrajinská armáda ostřelovala Dokučajevsk.

88; Motor ukrajinské ekonomiky: Gastarbeiteři převedli z České republiky na Ukrajinu za poslední rok 600 milionů euro. Na základě informací Českého statistického úřadu o tom informuje Radio Praha.

89; V Charkově v důsledku výbuchu petardy přišel muž o ruku a utrpěl mnohačetné tržné rány v obličeji.

90; V ukrajinském Borispolu vylezl opilý muž na centrální novoroční strom.

91; V Kyjevě se konal pochodňový průvod na počest Stěpana Bandery. Před Divadlem opery se za tímto účelem shromáždilo několik set lidí.

92; Šinzó Abe ujistil, že vojska USA v Japonsku neohrožují Rusko.

93; Ženy v indickém státě Kerala vytvořily řetěz dlouhý 620 kilometrů a požadovaly rovnost mužů a žen.

94; Pozemní vojska Ruské federace budou v roce 2019 plně přezbrojena na Iskander-M.

95; Rusové dostali oficiální povolení sbírat klestí v lesích.

96; V roce 2019 bude na polygonu Kapustin Jar otestováno kolem 200 druhů raketových zbraní.

97; Kim Čong-un varoval Trumpa před tím, aby pokoušel trpělivost lidu neplněním svých slibů.

98; Turecko provedlo zkoušky likvidace protitankových řízených střel Kornet komplexem ASELSAN PULAT.

99; Klimkin slíbil, že zaveze nového šéfa OBSE na Donbas. Ptal se ho na to vůbec? V roce 2019 bude v čele OBSE stát slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák.

100; Japonský premiér slíbil, že v případě předání Kuril Japonsku nebude vysidlovat Rusy žijící na ostrovech.

101; V Rusku přestaly být internetové Messengery anonymní. Administrace messengeru bude vyžadovat osobní údaje u mobilního operátora.

102; Polský prezident požaduje zpřísnění západních sankcí proti Rusku a zastavení Severního proudu – 2“.

103; Na Ukrajině zvýšili cenu za doručování dopisů a balíků.

Zdroj: http://rusnext.ru/newshttp://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?