První skici Škody Kamiq. Co je průlomového na novém modelu?

Automobilka Škoda dnes zveřejnila dvě exkluzivní skici, které poprvé předvedly design nového modelu Škoda Kamiq. Nový crossover bude mít například nově rozdělené přední světlomety a výraznou masku, zezadu pak budou dominovat koncová světla ve tvaru písmene C. O novém automobilu píše portál TN.cz.

Podle skic uspořádání předních světlometů připomíná modely Karoq a Kodiaq, ale je přesto zde vidět rozdíly. V horní části jsou LED světla pro denní svícení a hlavní světlomety jsou o něco níž. S tímto nápadem přišla v minulosti například značka Citroën. Uvádí se to v článku.

Crossover Škoda Kamiq
Crossover Škoda Kamiq

Přestože jde o nejmenší SUV této značky, které je určené hlavně do města, má nový Kamiq působit robustně a sebevědomě. 

Jde o první automobil značky Škoda, který bude mít dynamické ukazatele změny směru jízdy vpředu i vzadu.

„Dělené světlomety se světlem pro denní svícení nad hlavními světlomety, které se ve voze značky Škoda objeví poprvé, propůjčují modelu Kamiq svébytný vzhled a představují další interpretaci úspěšného designového jazyka našich SUV,“ komentuje novinku vedoucí oddělení Škoda Design Oliver Stefani.

Offroadový charakter a robustní vzhled mají podpořit přední stříbrný spoiler, velká kola a difuzor.

Jako první SUV značky Škoda v Evropě má nový crossover na pátých dveřích místo známého loga nápis se jménem automobilky. Na zádi budou vynikat i koncová světla v již typickém tvaru písmene C.

Vzdálenými koncernovými příbuznými jsou VW T-Cross a Seat Arona.

Světová premiéra nového modelu Škoda Kamiq proběhne na autosalonu v Ženevě, který se bude konat od 5. do 17. března.


Není zde článek celý?