Radek Vondráček v projevu ukázal, kolik zná citátů o demokracii

Radek Vondráček byl po Jaroslavu Kuberovi druhým, který přednesl projev v první den roku 2019. Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky prostor využil k tomu, aby opakovaně vyzval, že by lidé k sobě měli být hodnější, demonstrace by měly být klidnější, sdělil, že republice se daří a v zahraničí máme dobré jméno.

Jeho projev místy připomínal vyjádření předrevolučních funkcionářů o konstruktivní kritice. Radek Vondráček například řekl: „Kritika je důležitá, ale více dobrých zpráv by nám neuškodilo, je toho hodně, co se nám všem povedlo.“

Dále ukázal, kolik zná citátů o demokracii, několikrát citoval Masaryka a prezidenty USA. Jejich citáty doplnil obecnými frázemi. „Demokracie není boxerský ring.“ „Demokracie potřebuje dialog.“ A tak dále.

Předseda sněmovny řekl, že si uvědomuje, že společnost je rozdělená, a že si uvědomuje svůj díl odpovědnosti.

Vondráček se také zamyslel nad tím, že v tomto roce oslavíme 30 let od revoluce. Prý je čas na bilancování, kam jsme se posunuli a co potřebujeme zlepšit.

Radek Vondráček představil pěkné fráze, ale věřit mu je může málokdo. Jako podřízený Andreje Babiše a podporovatel Miloše Zemana si tu důvěru příliš nezaslouží. Oba zmínění pánové totiž usilovně likvidují demokracii v ČR, pošlapávají Ústavu ČR a uvedli v život komunistickou vládu. Podřízený estébáka může od rána do večera opakovat slovo demokracie, ale pořád to bude jen podřízený estébáka, podporující komunistickou vládu.

Není zde článek celý?