Ředitel Roskosmosu okomentoval zrušení své návštěvy v USA

Ředitel Roskosmosu Dmitrij Rogozin okomentoval důvod zrušení své návštěvy ve Spojených státech. Rozhovor s ním předvedla televizní stanice Rossija 24.

„V této konkrétní situaci se jedná o část boje mezi Kongresem a Trumpem. V tomto konkrétním případě byla NASA obětí tohoto boje,“ řekl na televizním kanálu Rossija 24.

Rogozin také řekl, že by chtěl vidět NASA jako předvídatelného partnera a po tom, co se s stalo, to v něm zanechalo „ne příliš dobrý pocit“.

Ředitel NASA Jim Bridenstine oznámil 6. ledna zrušení cesty plánované na únor. Odkázal se na to, že někteří američtí politici považují příjezd Rogozina za „ne moc dobrý nápad“.

Ve Státní dumě to označili za destruktivní krokem. Rada federace RF to vnímá jako další projev rusofobní politiky.

Rogozin plánoval prodiskutovat další spolupráci s NASA, promluvit si s představiteli společnosti Boeing a také navštívit ústředí společnosti, tedy řídicí středisko vypouštění raket Proton a Mezinárodní spouštěcí službu Rokot (International Launch Services).

Šéf ruské státní společnosti měl navíc naplánovanou přednášku na univerzitě, kde studoval ředitel NASA Jim Bridenstine, který také přednášel v říjnu na Moskevské státní univerzitě, kterou absolvoval v roce 1986 Rogozin.


Není zde článek celý?