Ruský juniorský tým porazil slovenskou reprezentaci na MS v hokeji

Ruský hokejový juniorský tým zvítězil nad reprezentací Slovenska a dostal se tak do semifinále MS v hokeji hráčů mladších dvaceti let. Informovala o tom ruská média.

Utkání ve čtvrtfinále skončil stavem 8:3. Zápas v šesté minutě otevřel hráč ruského týmu Grigorij Denisenko, v sedmé a osmé minutě zazářil Stepan Starkov a Alexander Alexejev. Jedenáctá minuta patřila Nikitovi Šaškovi. Ve 32. minutě a poté i v 39. minutě dal Klim Kostin dva góly, následoval ho Kiril Slepec a Ilja Morozov, kteří skórovali v 40. a 53. minutě.

Za slovenský tým skóroval Martin Fehérváry (v 44. minutě), Miloš Roman (59. minuta) a Michal Ivan (60. minuta).

Uvádí se, že tým ruského trenéra Valerije Bragina dosáhl v této soutěže největšího vítězství, a to díky tomu, že dal největší počet gólů.

V noci na 5. ledna budou hrát Rusové s americkým týmem, který ve čtvrtfinále zvítězil nad Čechy 3:1.

Dne 1. ledna zvítězili ruští junioři nad kanadským národním týmem. Utkání skončilo výsledkem 2:1.

Juniorské MS v hokeji probíhá v kanadských městech Vancouver a Victoria. Turnaj začal 26. prosince 2018 a skončí 5. ledna 2019.