Sbohem, pistole Makarova! Nová ruční zbraň určená pro ruskou armádu úspěšně prošla testy

Nová pistole, která má nahradit legendární ruskou pistoli Makarova, prošla úspěšně státními testy ruského ministerstva obrany. O tom informovala tisková služba společnosti, jež je součástí korporace Rostech provádějící vývoj.

Generální ředitel společnosti, jež novou zbraň vyvíjí, Albert Bakov v říjnu prohlásil pro Sputnik, že testy mají být provedeny do konce roku 2018. Následně má být rozhodnuto o dodávkách nové zbraně armádě.

„Zkoušky nové perspektivní pistole s nábojem 9X21 probíhaly od srpna do prosince tohoto roku (2018 — red.) na zkušební základně společnosti a na polygonech Ministerstva obrany Ruska v Západní a Centrálním vojenském okruhu. V současné době byly výsledky testů pistole předloženy státní komisi na posouzení,“ upřesnili na ministerstvu.

Pistole byla testována na změny počasí a na schopnost vydržet mechanická poškození. Také byly zkoumány balistické charakteristiky.

„Zkoušky potvrdily vysoké takticko-technické charakteristiky pistole, jeho schopnost přežít a schopnost fungovat v extrémních podmínkách,“ prohlásili vývojáři.

Dříve bylo informováno, že pistole 9X21 má v ruské armádě nahradit legendární pistoli Makarova.


Není zde článek celý?