SDF prohlásily, že zadržely pět zahraničních ozbrojenců Islámského státu v Dajr az-Zauru

Arabsko-kurdské jednotky Syrských demokratických sil (SDF) prohlásily, že zadržely pět ozbrojených cizinců IS* v provincii Dajr az-Zaur.

Podle tiskové zprávy SDF příslušníci jednotek objevili skupinu IS* pěti ozbrojenců, mezi kterými byli dva občané USA a dva z Pákistánu. Jeden, který se představil jako Alexandr Bekmirzajev, je v tiskové zprávě označen jako občan Irska, ale v podpisu jeho fotografie je uvedeno, že je z Pákistánu.

SDF od září vede operaci proti IS* v poslední pevnosti teroristů v okolí města Hajin. Mezinárodní koalice pravidelně provádí letecké útoky na město a vedlejší obce v provincii Dajr az-Zaur pod záminkou pomoci jednotkám SDF v boji proti IS*. Syrská média mnohokrát informovala o obětech mezi civilisty a použití bílého fosforu koalicí během útoků.

Syrská vláda vyzvala OSN přijmout opatření proti viníkům a zastavit nezákonnou přítomnost koalice na území Sýrie. Představitel Pentagonu tehdy prohlásil, že koalice USA nezveřejňuje, jakou munici používají v Sýrii, ale prý odpovídají mezinárodním normám.

*Teroristiská organizace, která je zakázána v Rusku


Není zde článek celý?