Sdílejte, než to smažou: Okamura sdílel Landovu píseň, YouTube mu to však zakázal

Tomio Okamura se rozhodl, že své vlastenectví dokáže dalším způsobem, který ještě nezkoušel. Nasdílel totiž na Twitter píseň Daniela Landy a čekal, jak ho za to budou jeho podporovatelé chválit. Než ovšem stačil s velkou pompou na sociální síti rozšířit, kam všude „své“ video na internetu umístil, videoportál YouTube poslal jasnou zprávu. Nic nebude, porušujete autorská práva.

Je možné, že bude následovat nějaké Okamurovo vysvětlovací video, v němž se dozvíme, že jeho příspěvek byl zcenzurován nadnárodní společností, protože Landův Protestsong nezapadá do konceptu nastaveného Bruselem. Ve skutečnosti je to ovšem tak, že si šéf extremistické SPD vzal něco, co mu nenáleželo a chtěl na tom vydělat. Ne peníze, ale politické body.

Není ani s podivem, proč si vybral písničku Daniela Landy a ne spřízněného Ortelu. Zaštítit se totiž známým jménem, které v hudebním světě skutečně něco znamená, je přesně to Okamura potřebuje, aby jeho hnutí ještě někdo věřil. Uprchlíci totiž stále nepřicházejí a SPD tím došlo stěžejní téma, na které ulovili své voliče.

Není zde článek celý?