Senátor Doubrava vysvětlil, proč sluníčkáři útočí na Babiše

Senátor Jaroslav Doubrava poskytl rozhovor pro Parlamentní listy, ve kterém promluvil o opozici a zhodnotil nynější vládu Andreje Babiše.

Na otázku ohledně vítezství Zemana ve volbách naznačil, že je opravdu důstojným kandidátem.

„Zeman je v politice oběma nohama od roku 1990, je znalý politického prostředí, nedělá si iluze. Z psychologického hlediska je provokatérem, nesnáší idioty, kteří svoji blbost vydávají za politickou korektnost. Je cítit, že nelibě nese, že se evropská politika zhroutila do stupidity,“ řekl Doubrava.

Ty, kteří vystupují proti prezidentovi, Doubrava pojmenoval za sluníčkáře a vyjádřil svůj názor ohledně opozice.

„Sluníčkáři a pražští řvouni by asi rádi slyšeli, že Miloš Zeman je vlastizrádcem. Není jím! Vlastizrádci jsou oni. To oni ve spojení se zahraničím se snaží násilím svrhnout řádně zvolené orgány republiky včetně prezidenta.“

Také promluvil o vztazích mezi EU, USA a Ruskem.

„Protiruská hysterie je v podstatě jenom směšnou kopií politické kampaně Varšavské smlouvy proti NATO v 70. a 80 letech. Jsou používána podobná klišé, ale s opačnými formulacemi. Pohled na sankce je naprosto realistický. Velmi dobře se ví, že na tom vydělávají jak Němci, tak Američané.“

Na konci rozhovoru Doubrava promluvil o českém premiérovi, podle něho ti, kteří utočí na Babiše, závidí, že se mu daří jak v politice, tak i v podnikáni. „Přičemž jeho podnikatelské úspěchy mu nesmírně závidí. Tady vidím podstatu jejich neustálých útoků na něho. Ne nadarmo se říká, že úspěch musí být po zásluze potrestán!“ Uvedl senátor Jaroslav Doubrava.


Není zde článek celý?