Sociální demokracie ještě nepochopila, že její smrtelnou nemocí je Zeman

Sociální demokraté pozvou na svůj březnový sjezd prezidenta Miloše Zemana, sdělili nám předseda strany Jan Hamáček a místopředseda Roman Onderka.

Kdybychom si chtěli hrát na naivky, tak bychom se ptali, proč to dělají. Že je Zeman prezident? To je, ale velmi ostudný. Lže, je vulgární, chová se jako vlivový agent dvou cizích ocností a ty mocnosti nejsou našimi spojenci.

Že byl Zeman kdysi předseda ČSSD? Bývávalo. Stal se jím, ač není jasné, jak někoho mohlo napadnout, že byl někdy přesvědčeným sociálním demokratem. Zemana zajímala vždycky především jeho osobní moc. Strana byla jen vehikl, který ho k ní měl dopravit. Když to přestalo fungovat, rozhodl se jí pomstít. Jeho bližní založili Zemanovce, kteří ovšem žádné velké úspěchy neslavili. Sociální demokraté by si ale měli uvědomit, že SPO – Zemanovci vznikla, aby ČSSD přebrala hlasy.

Zeman je přímo prototyp všeho odpudivého z českého postkomunismu. Kvůli tomu, že kdysi stranu dostal nahoru svým drtivým populismem, si někdo mysí, že by bylo záhodno být s ním zadobře. Někdo snad přímo sní o tom, že by nějaký zemanismus mohl stranu oživit. Jenže to asi taková naděje, jako že zombie oživí mrtvou princeznu.

Pozvat si tohoto strůjce vlastní zkázy na sjezd je skutečně ukázka zvlátního masochismu. ČSSD se měla tohoto přízračného stínu dávno zbavit. Před dvaceti lety bylo pozdě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?