Spisovatel Třeštík: Babiš a Zeman jsou „vydýchatelná monstra“, která musíme přežít

Uznávaný spisovatel a architekt Michael Třeštík poskytl portálu Aktuálně rozhovor, ve kterém sdílel svůj názor na politické dění v Česku. Podle něho je situace bizarní, ale nedá se srovnat s tím, co se dělo čtyřicet let před rokem 1989.

Politiku primárně neřeší ale ani se jí nevyhýbá. Jak uvádí, v době prezidentských voleb se angažoval hodně, ale nemůže to dělat pořád, protože jinak by se ihned ocitl ve škatulce „pražské kavárny“.

Třeštík řekl, že nechce být zařazován do pražské kavárny nebo být takto pojmenován.

„Na začátku to bylo roztomilé označení, ale pak se to začalo používat v negativním slova smyslu, což je absolutní nesmysl, nevím kdo to vymyslel, ale jinak zvětší části zahrnuje lidi, kterých se velmi vážím,“ vysvětlil.

Spisovatel také označil prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše za „vydýchatelná monstra“. Podle něj je politická situace v Česku bizarní, ale když strávíte polovinu života v minulém režimu, pořád vám to přijde dobré.

„Nezbývá mi nic jiného než to vydýchat, ale monstra jsou to veliká. Musíme to přežít. Nemůžeme se tvářit, že po nich skončí svět a zároveň pořád platí to, že ve srovnání s tím, co tady bylo těch uplynulých 40 let, je to pořád ještě dobrý,“ řekl.


Není zde článek celý?