Spojené státy a Izrael nedosáhnou cíle svými útoky proti Sýrii, prohlásili v Damašku

USA a Izrael se svými útoky proti Sýrii snaží prodloužit konflikt, ale nedosáhnou svých cílů, sdělil v neděli pomocník syrského ministerstva zahraničních věc Ayman Susan.

Dříve syrský vojenský zdroj informoval, že v noci na sobotu izraelská bojová letadla zasadila raketový úder po okolí Damašku. Protivzdušná obrana Sýrie sestřelila většinu raket, byl poškozen jenom sklad v oblasti mezinárodního letiště syrského hlavního města. Oficiální Damašek znovu požadoval od OSN učinit opatření, aby bylo možné odvrátit opětovné útoky Izraele.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu během nedělního zasedání vlády řekl, že izraelské letectvo uskutečnilo údery proti „íránským objektům“ na území Sýrie.

„Spojené státy a Izrael nemohou ospravedlnit tuhle agresi jakýmikoliv argumenty či záminkami. Je to agrese v plném slova smyslu. Nedosáhnou těmito útoky toho, čeho nedosáhly v Sýrii ani dříve. Takovými útoky jenom chtějí eskalaci situace a protahování konfliktu,“ uvedl Susan během tiskové konference vysílané MZV Sýrie.

Podle něj USA a Izrael nechtějí přiznat, že jejích „projekt“ byl neúspěšný kvůli porážce teroristů.


Není zde článek celý?