Sulík: Pokud by chtěl Lajčák kandidovat, využil by k tomu demisi

Podle předsedy SaS Richarda Sulíka by slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák mohl využít demisi, pokud by chtěl kandidovat na prezidenta Slovenska. Informuje o tom portál Topky.

Miroslav Lajčák v prosinci minulého roku podal demisi poté, co parlament SK odmítl migrační pakt OSN, a koaliční představitelé zamítli, aby slovenský zástupce letěl do Marrákeše na jednání o paktu. Pak ale svou demisi odvolal zpátky.

Richard Sulík se domnívá, že Lajčák nakonec kandidovat nebude.

„Po tom, co se událo s jeho demisí, uškodilo jeho pověsti. A kdyby chtěl kandidovat, demisi by využil jako dobrý startovací můstek. V duchu mám své zásady, nyní jsem nezávislý a jdu kandidovat na prezidenta. Kdyby chtěl kandidovat, udělal by toto,“ myslí si Sulík.

Na druhé straně si Lajčák podle jeho slov nechal od koalice skákat po hlavě.

„Podal demisi, kterou nakonec stáhl, což je sporné z hlediska ústavnosti. Udělal takové kroky, aby zůstal ministrem, tak věřte, že za měsíc neřekne, že odchází kandidovat,“ řekl Sulík.

Dosavadní průzkumy veřejného mínění ukázaly, že pokud by Lajčák kandidoval, porazil by i Roberta Mistríka, jehož podporuje SaS, informuje portál Topky. Sulík je nyní připraven jednat s opozičními partnery, aby se postavily právě za tohoto kandidáta.


Není zde článek celý?