Syrské protivzdušné síly odrazily útoky izraelských raket

Syrská protivzdušná obrana odrazila raketový útok Izraele nad okolím Damašku, podařilo se zasáhnout většinu raket. Uvedl to vládní televizní kanál Ikhbariya.

Podle jeho údajů byl nálet proveden v 23.15 (v sobotu 0.15 msk). Izraelská vojenská letadla, která přiletěla ze severu sousedního státu, vypustila několik raket.

Dodal, že útokem byl poškozen pouze sklad u mezinárodního letiště Damašku. Práci mezinárodního letiště Damašku nálet neovlivnil.

Podle údajů portálu Flightradar odstartovalo v 23.58 (v sobotu 0.58 msk), to znamená brzy po útoku, letadlo Syrian Air do Bahrajnu.

Předtím Ikhbariya uvedl, že izraelská letadla letící ze strany Galilejského prstu na hranici s Libanonem vypustila v noci na sobotu několik raket v okolí syrského hlavního města.

Předchozí minulý útok proběhl 25. prosince a trval více než hodinu a půl. Izraelská vojenská letadla zaútočila na Sýrii ze vzdušného prostoru Libanonu. Podle údajů syrských úřadů byl poškozen zbrojní sklad a zraněni tři vojáci, ačkoliv většina raket byla sestřelena.


Není zde článek celý?