Tajný scénář Bureše a Falmera vedoucí k vyhazovu Petříčka z vlády se plní

O tajném scénáři vyhazovu Tomáše Petříčka, jediného slušného ministra Vlády Andreje Babiše, se mluví už několik dní. Nachystal ho na nátlak šéfa komunistů Vojtěcha Filipa a zřejmě i Pražského hradu Andrej Babiš. Přesněji řečeno, agenti StB s krycími jmény Bureš a Falmer vymysleli, jak a kdy z vlády dostanou ministra, který se jako jediný chová prozápadně a staví se proti Rusům a Číňanům. Tedy, chová se normálně. Jako normální ministr zahraničí členské země NATO a EU. A to právě vadí Zemanovi a Filipovi.

Podle všeho se naplní to, co scénář napovídal. Babiš s vyhazovem Petříčka počká až po sjezdu ČSSD. Petříček totiž žádnou chybu neudělal, pro jeho vyhazov není jiný důvod, než přání bolševiků a kolaborantů. Šéf ČSSD Hamáček se vyjádřil v tom smyslu, že pro vyhazov svého ministra zahraničí nevidí důvody. Čili, kdyby Babiš společně se Zemanem Petříčka z vlády odstranili, tak jako Pocheho, v rozporu s postojem ČSSD, výrazně by před sjezdem oslabili Hamáčka. A právě jeho, ne příliš tvrdého předsedu sociálních demokratů, potřebují.

Bureš a Falmer teď počkají, až ztracení sociální demokraté znovu zvolí Hamáčka svým předsedou, aby si estébáci dál mohli dělat, co chtějí. V kauze rekonstrukce vlády totiž vůbec nejde o žádného Ťoka. Babiš potřebuje jen to, aby na dopravě byl někdo, kdo nebude dělat ostudu a bude plnit úkoly. Ťok sice plní tak nějak úkoly, ale dělá ostudu. Kdyby měl Babiš v zásobě jeho nástupce, vyhodí Ťoka bez rozmyslu kdykoliv, ale plán počítá s tím, že si tento (a možná ještě další) vyhazov nechá na jaro. Provede ho společně s vyhazovem Petříčka, aby změna na klíčovém ministerstvu zahraničí nebyla tak křiklavá. Prostě jí zahrne do něčeho, čemu bude říkat rekonstrukce vlády.

Tomáš Petříček se dost možná osobně setká s oblíbenou technikou Andreje Babiše, kterou se zřejmě naučil při práci pro StB. Babiš Petříčkovi nabídne, že může jít sám dobrovolně, nebo nedobrovolně po účelovce, tedy dehonestaci v médiích pana premiéra, na tiskovkách atd.. Babišova klasika. Pan premiér je totiž známý tím, že má na každého složku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?