„Třetí pohlaví na toaletách? Německo už padlo”: poslankyně ODS o záměru německých škol

Média včera přinesla informace o tom, že některé bavorské školy zvažují zavedení toalet pro třetí pohlaví. To vyprovokovalo část českých poslanců k reakci, včetně Zuzany Majerové Zahradníkové za ODS a Radka Kotena za SPD. Německo je prý „ztraceno“ a může za to i „alkoholismus ve vedení Evropské unie“.

„Záchodky na základkách pro třetí pohlaví jsou tak trochu přežitek. Při uvědomělosti soudruhů z NDR bych očekávala, že už budou mít záchody výlučně unisex. Ale vážně — přesně tohle je ta indoktrinace dětí, před kterou pořád varujeme. A proto má smysl bojovat proti Istanbulské úmluvě, genderovým teoriím a dalším indoktrinačním praktikám. Jsem ráda, že žijeme v — pořád ještě normální — České republice. Německo už je ztraceno, národ Goethův padl…“ napsala poslankyně za ODS Majerová Zahradníková na svém Facebooku.

Z trochu jiného pohledu situaci vidí poslanec za SPD Radek Koten. Ten tvrdí, že příčinou pro podobné „inovace“ pramení z nedokončeného základního vzdělání. Jako další možnou příčinu vidí alkoholismus ve vedení Evropské unie.

„Biologie, 6 ročník základní školy. Pohlaví u savců je samec a samice. Nevím, jak „inovativní a vzdělané“ lidi to v Německu mají. Možná kvalifikací pro takovéto „inovace“ je logicky buď: nedokončené základní vzdělání v 5. ročníku ZŠ, NEBO ALKOHOLIZMUS VE VEDENÍ EU…“ napsal poslanec Koten na své stránce na Facebooku.

Toalety pro třetí pohlaví zvažují některé školy v Bavorsku v okolí Mnichova. Německo v roce 2013 zavedlo možnost neuvádět u novorozenců pohlaví ani mužské, ani ženské a nechat kolonku v rodném listu nevyplněnou s tím, že dítě se bude moci rozhodnout samo, až dospěje.


Není zde článek celý?