Trump očekává, že Spojené státy nakonec zlepší vztahy s Ruskem

V sobotu americký prezident Donald Trump na svém Twitteru napsal, že zlepšení vztahů s Ruskem je v americkém zájmu. V dalších tweetech se tradičně obul do demokratů a zkorumpovaného vedení FBI, které muselo odejít.

V sobotu se Trump opětovně ohradil proti svým kritikům, kteří ho obviňují z vazeb na Rusko. Na Twitteru napsal, že s Ruskem jednal mnohem tvrději než jakýkoliv z jeho předchůdců. Nicméně dodal, že stále věří, že se vztahy s Ruskem zlepší.

„Byl jsem na Rusko MNOHEM tvrdší než Obama, Bush nebo Clinton. Možná tvrdší než jakýkoliv jiný prezident. A také jsem často říkal, že vycházet s Ruskem není špatné, ale dobré. Očekávám, že jednou budeme mít s Ruskem zase dobré vztahy!“ napsal americký prezident na sociální síti.

Dále se obořil na bývalého šéfa FBI za to, že nechal zmařit vyšetřování kauzy týkající se e-mailů Hillary Clintonové. Zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera spolu s Demokratickou stranou zase obvinil z toho, že nemají žádný zájem vyšetřit „opravdové spiknutí“ mezi „křiváckou Hillary Clintonovou“, její kampaní a Demokratickým národním výborem.

„Páni, zrovna jsem se z hroutícího se (deníku, pozn. red.) New York Times dozvěděl, že zkorumpování bývalí lídři FBI, kteří byli skoro všichni vyhozeni kvůli velmi špatným činům, mě začali vyšetřovat bez jakéhokoliv důvodu nebo důkazu poté, co jsem vyrazil Jamese Comeyho (bývalý šéf FBI, pozn. red.). Totální nechutnost!“ napsal Trump.


Není zde článek celý?