Trump: odsunutí jednotek ze Sýrie proběhne „v náležitém tempu"

Americký prezident Donald Trump oznámil, že odsunutí jednotek USA ze Sýrie proběhne „v náležitém tempu“. Napsal o tom na svém twitterovém účtu.

V polovině prosince roku 2018 Trump vyhlásil vítězství nad IS (organizace je zakázaná v Rusku) v Sýrii, zároveň podotkl, že boj proti teroristům byl jediným důvodem pro přítomnost amerických vojáků v této zemi. Později mluvčí Bílého domů Sarah Sandersová uvedla, že Spojené státu začaly stahovat vojáky ze Sýrie, ale vítězství nad IS neznamená konec koalice.

„Smolaři z New York Times úmyslně napsali velmi nepřesný článek o mých záměrech ohledně Sýrie. Budeme odcházet v náležitém tempu a současně pokračujeme v boji proti IS a dělat všechno, co je správné a nutné dělat. Neliší se to od mých původních prohlášení!“ sdělil Trump.

V pondělí New York Times napsaly, že Trumpovo rozhodnutí odsunout jednotky ze Sýrie bylo neočekávané a překvapilo nejen spojence, ale i nepřátele USA, a také vyvolalo veřejný nesouhlas amerických armádních a civilních činitelů. Hned po tomto rozhodnutí ministr obrány USA James Mattis podal demisi a navrhl Trumpovi najít někoho s bližšími názory.


Není zde článek celý?