Ukrajinský politolog promluvil o nebezpečí zastavení obchodu s Ruskem

Pokud dojde k zastavení obchodních vztahů s Ruskem, Ukrajina se nebude moci stát členem Evropské unie, jelikož „Evropa nepotřebuje Ukrajinu bez Ruska“, prohlásil ředitel ukrajinského institutu analýzy a managementu politiky Ruslan Bortnik v přímém přenosu televizního kanálu NewsOne.

Ukrajina jako obchodní slepá ulice a konfliktní zóna s Ruskem není pro EU potřebná. Evropa nás chce vidět jako tranzitní zónu, jako obchodní místo mezi Evropou a Ruskem. To musíme pochopit. Izolovaná Ukrajina není pro EU potřebná, protože to je ekonomicky úbytkový, politicky a vojensky nebezpečný objekt,“ vysvětil expert.

Zdůraznil, že pro evropskou integraci Kyjev v každém případě bude muset vytvořit dobré vztahy s Ruskem. Kromě toho, podle slov politologa, pokusy Ukrajiny zastavit obchod s Ruskem se dotkly jen oponentů kyjevské vlády.

„Proto se ničilo strojírenství, ale nebyly problémy s obchodem s potravinami, proto jsme klidně prováděli tranzit ruských energetických nosičů, ale byly problémy s tištěním knih… To se týkalo oponentů v byznysu,“ dodal.

V minulosti bylo informováno, že Rusko, nehledě na konflikt na východě Ukrajiny, nadále zůstává silným obchodním partnerem Ukrajiny. V posledních letech dokonce došlo k nárůstu obchodní výměny.


Není zde článek celý?