Ukrajinský velvyslanec se pustil do Klause. Kalousek a Štětina tleskají

Ukrajinský ambasador v České republice Jevhen Perebyjnis zaútočil na Václava Klause kvůli jeho výroku v televizi Prima. Bývalý president totiž označil Ukrajinu za největší mezinárodní problém.

Podle Václava Klause Ukrajina je tlačena politickými elitami Západu k tomu, aby provokovala ruského prezidenta Vladimira Putina.

Tento výrok však si nenechal líbit velvyslanec Ukrajiny v ČR Jevhen Perebyjnis.

„Po dnešním rozhovoru Václava Klause v televizi Prima bych na něj měl jedinou otázku: znamená jeho vyjádření o Ukrajině souhlas s těmi, kdo si myslel, že to v roce 1938 bylo právě Československo, kdo vyprovokoval „opatrně a střízlivě“ uvažujícího Hitlera?“ napsal velvyslanec na Twitteru.

Reakci Perebyjnise hned zatleskali dinosauři české politiky z řad největších kritiků Ruska, jako jsou předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek a europoslanec Jaromír Štětina.

Bývalý prezident Václav Klaus dnes poskytl televizi Prima rozsáhlý rozhovor, ve kterém zhodnotil politickou situaci ve světě a varoval před zesilováním mezinárodního napětí. Z jeho hlediska svět stojí krůček před propastí. „Za největší problém vidím Ukrajinu,“ řekl.


Není zde článek celý?