USA pochybují o vítězství Porošenka v nadcházejících volbách

Americká rozvědka si není jistá, že současný ukrajinský prezident Petro Porošenko zvítězí v prezidentských volbách, uvedl americký ředitel národní rozvědky Dan Coats.

„Ukrajina pořádá prezidentské volby v březnu 2019 a parlamentní volby na podzim. Velký počet kandidátů na prezidenta, vysoká míra nedůvěry k politickým elitám a absence jasného vůdce může dát oponentům prezidenta a málo známým kandidátům a politickým nováčkům příležitost apelovat k ukrajinskému elektorátu, který byl do značné míry nerozhodný,“ řekl Coats ve zprávě Kongresu.

Prezidentské volby na Ukrajině proběhnou 31. března. Volební kampaň začala 31. prosince, tentýž den byla zahájena nominace kandidátů na prezidenství a podávání dokumentů Státní volební komisi pro jejich registraci. Komise již zaregistrovala 13 kandidátů.

Podle průzkumů veřejného mínění v čele prezidentského hodnocení v posledních měsících zůstává Julie Tymošenková, která již Státní volební komisi předložila dokumenty k registraci jako kandidát na prezidentský úřad.


Není zde článek celý?