V Číně schválili popravu muže, který nožem zaútočil na děti v mateřské školce

Nejvyšší lidový soud Číny schválil vykonání trestu smrti obžalovaného, který nožem zaútočil na děti v mateřské školce, informovala čínská Centrální televize.

Na začátku ledna 2017 zranil místní obyvatel ozbrojený nožem 11 dětí v mateřské školce v Guangxi-Čuangském autonomním okresu ČLR. Stalo se to dopoledne ve městě Ping-siang. Muž se chtěl pomstít za svůj nevydařený život a nesváry se sousedy.

V srpnu 2017 odsoudil místní soud středního stupně obžalovaného k trestu smrti a doživotně ho zbavil politických práv. Odsouzený ale podal odvolání k vyššímu soudu. V prosinci téhož roku nechal soud Guangxi-Čuangského autonomního okresu rozsudek beze změn a poslal ho k Nejvyššímu lidovému soudu.

Nejvyšší soud uznala čin obžalovaného za pokus o úmyslnou vraždu a označil způsob útoku na nevinné děti za zvlášť krutý. Soud nepovažoval skutečnost, že nikdo nebyl zabit, a že se muž dobrovolně vzdal policii, za dostatečnou pro zmírnění rozsudku.

„Rozhodnutí soudů prvního a druhého stupně bylo jasné, poskytnuté důkazy byly úplné a odpovídaly skutečnosti, míra viny byla určena správně, trest je adekvátní. Trest smrti je schválen podle zákona, bylo podepsáno nařízení o vykonání rozsudku,“ uvádí se v soudním usnesení.


Není zde článek celý?