V Pekingu byla zahájena čínsko-americká obchodní jednání

V Pekingu začala oficiální obchodní jednání mezi Spojenými státy a Čínou, uvádí noviny Beijing Youth Daily.

Minulý pátek čínské ministerstvo obchodu informovalo, že americká delegace navštíví Čínu od 7. do 8. ledna, aby uspořádala obchodní jednání.

Podle novin v 9.00 místního času dorazil k budově Ministerstva obchodu Čínské lidové republiky průvod více než deseti automobilů. Vedl ho automobil s čísly amerického velvyslanectví a americkou vlajkou.

Delegace USA, jak již bylo dříve uvedeno, je vedená zástupcem amerického obchodního představitele Jeffrey Jerrishem. Navíc je mezi delegáty zástupce ministra financí USA pro mezinárodní záležitosti David Malpass.

Začátkem prosince se na summitu G20 v Argentině vůdci Spojených států a Číny dohodli na „příměří“ v obchodní válce. Čínský lídr Si Ťin-pching slíbil, že napraví situaci s nerovnováhou v oblasti obchodu a začne nakupovat od USA velké množství zemědělského a jiného zboží.

Americký prezident Donald Trump se 1. ledna rozhodl, že nebude zvyšovat daň na zboží z Číny za 200 miliard dolarů ročně z 10 % na 25 %, pokud se strany do 90 dnů dohodnou na některých otázkách.


Není zde článek celý?