Vítej zpět, komunisme! Česko podle Ovčáčka riskuje, že se vrátí do dob před rokem 1989

Poté, co se na internetu objevil článek o prvních billboardech z kampaně namířené proti českému premiérovi, mluvčí českého prezidenta neváhal a k celé věci se vyjádřil. Na svém Facebooku Ovčáček článek sdílel a připojil k němu svůj komentář.

„‪Lepšolidé a jejich billboardy. Pan premiér podle nich „popírá základní pravdy“. Taková ideologická hesla už tu jednou byla. Před rokem 1989,“ okomentoval článek Ovčáček.

Mluvčí Hradu tak naráží na dobu před rokem 1989. Také dává najevo, že se mu billboardy v rámci kampaně s názvem Stydím se za svého premiéra, která je zaměřena proti českému premiérovi Andreji Babišovi, nelíbí.

Takový billboard si za 4 500 Kč může nechat vyrobit každý, kdo tento názor zastává. Do celé akce se zapojilo již zhruba sto občanů, jejichž tvář se nyní bude objevovat na různých místech v ČR. Kromě obyčejných lidí se na billboardech objeví i známé osobnosti. Prvním z nich byl zpěvák Kryštof Michal ze skupiny Portless.

Ovčáčkovo vyjádření se na sociální síti setkalo jak s kritikou, tak se souhlasnými komentáři. Jeden z uživatelů například napsal: „Na tohle brigádničení pro pana premiéra máte nějakou smlouvu a děláte to ve svém volném čase, nebo Vám to také normálně platíme z rozpočtu Hradu?“

Další z nich se ale Ovčáčka zastávají a souhlasí s jeho názorem. „Stydím se za lidi, kteří vymýšlejí blbosti,“ píše jedna z uživatelek Facebooku. „Jména hloupých na všech sloupích,“ okomentovala situaci další z Ovčáčkových zastánkyň.


Není zde článek celý?