Vyjedná Zeman s Čínou propuštění Kanaďanů? Těžko, když nepřivezl ani pandy

Čínské úřady během prosince zadrželi 13 Kanaďanů, některé propustili, někteří zůstávají ve vazbě. Mezi zadrženými je diplomat, podnikatel nebo učitelka. Ve všech případech má jít o vykonstruovaná obvinění a evidentní odvetu za to, že Kanada zatkla před měsícem finanční ředitelku Huawei – na žádost USA. Dokonce už i Spojené státy vydaly varování svým občanům mířícím do Číny, aby si dávali pozor.

Ze strany Číny jde o jednoznačný nepřátelský akt proti kterému by se měli státníci civilizovaného západu postavit. Především tedy státník Miloš Zeman, který je s Číňany velký kamarád a s chutí jim poskytuje Českou republiku pro jejich evropskou základnu. Je to příležitost právě pro Zemana, který se rád prezentuje tím, že zařídil ČR vynikající spolupráci s totalitní Čínou. Měl by se do situace vložit a vyjednat propuštění Kanaďanů, tedy našich blízkých spojenců z NATO.

Udělá to? Ne. Jeho kamarádství s Čínou je totiž o tom, že se tam jezdí klanět, hrát na piano a prosit za kšefty pro své kamarády. Za to Číňanům poskytuje Českou republiku. V Číně nedokázal vyjednat ani pandy pro pražskou zoo. Bylo by to pěkné, mít prezidenta, který by využil svých kontaktů a  dokázal by se zasadit o to, aby čínští komunisté propustili naše vězněné spojence. Jenže takového bohužel nemáme.

Není zde článek celý?