Zaměstnanci nejbohatšího Čecha byli za ministryní, bojí se o svůj byznys v Číně

Zástupci společnosti Home Credit byli za ministryní průmyslu a obchodu Martou Novákovou. Stěžovali si, že budou mít složitější situací v byznysu v Číně. O schůzce zaměstnanců nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, který má podstatnou část obchodu orientovanou na Čínu, se zmínil Andrej Babiš v pořadu Partie na TV Prima.

PPF se zřejmě obává msty ze strany Číny za to, že si tuzemské tajné služby dovolily varovat před společnostmi Huawei a ZTE. O odvetné akci mluvil Miloš Zeman, který dlouhodobě propaguje společnost Huawei, Pražský hrad na to má dokonce i smlouvu. Realita je však dost odlišná od toho, co říká Zeman.

Řada států před spoluprací se společnostmi varuje. Austrálie, Británie, Kanada, USA a další. Například v Kanadě byla zadržena vysoce postavená manažerka Huawei – na žádost USA. Čerstvě byl kvůli špionáži zadržen šéf Huawei v Polsku. Řada zemí obě společnosti vyřazuje ze strategických zakázek kvůli obavě ze špionáže.

Miloš Zeman je v tomto stavu v situaci, ve které není zřejmě žádný stát demokratické země. Majiteli PPF Kellnerovi před časem zajistil schůzku s prezidentem Číny. Ze země potom Zeman letěl letadlem PPF. Za její zájmy bojuje i nyní.

Není zde článek celý?