Zemřel Jindřich Vařeka, který měl zlikvidovat továrníka Jirounka a živnostníka Kajgra

Ve věku devadesáti let zemřel během Vánoc Jindřich Vařeka, příbramský boss, bývalý spolupracovník StB, spolumajitel firmy Ravak, přítel Andreje Babiše a muž, který podle dosavadních informací stál za likvidací minimálně dvou podnikatelů. Továrník Kamil Jirounek je po obchodování s Vařekou ve vězení, podnikatel Jindřich Kajgr bez veškerého majetku i bez domova.

O úmrtí doslovného vládce Příbrami informoval web pribram.cz. Vařeka před revolucí působil nejen u StB, ale také v těžbě uranu. Po roce 1989 se z něj stal úspěšný podnikatel. Jeho syn je také starostou Příbrami za ANO Andreje Babiše.

Deník FORUM 24 dlouhodobě sleduje dvě kauzy, ve kterých měl Vařeka hlavní roli. O případu Františka Kajgra se dozvíte více ve videoreportáži ZDE. Majiteli kdysi velmi úspěšné firmy obchodující s pneumatikami Vařeka slíbil, že z něj udělá posledního bezdomovce Příbrami a to také splnil. Protože chtěl jeho firmu pro sebe.

Osud Kamila Jirounka popisujeme například ZDE. Tento případ má podobný vývoj s tím rozdílem, že továrna Jirounka přímo konkurovala Babišovi a jeho zastaralým, bohatě dotovaným biopalivům. Babiš chtěl továrnu koupit, ale Kamil Jirounek ji neprodal. Od té chvíle začala mít Oleo Chemical problémy s kontrolami atd. S údajnou pomocí za Jirounkem přišel Vařeka. Kamil Jirounek, který nevěděl o kamarádství mezi Babišem a Vařekou, na spolupráci kývnul. Dostal se do kolotoče soudních sporů, obvinění a útoků. Nyní objektivně nevinný bývalý továrník sedí ve vězení.

Není zde článek celý?