Babiš: Jsem nejlepší. Sehnal jsem stovky miliard. Babičky mi píšou

Předseda vlády Andrej Babiš odpovídal na dotazy v pořadu Ptám se, pane premiéra, na webu Blesk.cz. Bylo to ovšem jako vždycky – moderátorka sice byla dobře připravená, ovšem Babiš stále opakoval tytéž věci. A hlavně se chválil.

Byl to pořad plný vykrucování Když se moderátorka zeptala na slevy na jízdném, Babi začal mluvit o tom, jak vláda začala navyšovat důchody. „To není dáreček,“ odmítl premiér, a místo odpovědí se chválil s tím, že za ním chodí babičky, které teď mohou častěji chodit za vnoučaty. Opět bylo zjevné, že Babiš používá stále stejné, naučené odpovědi.

Předseda vlády čtenářům Blesku sdělil, že sehnal stovky miliard daní. A dodal: „Já chodím po světě a dívám se, jak to mají.“Dle Babišových „analýz“ jsou slevy na jízdném, stejně jako obědy zdarma dobrý krok. Jenže tyto obědy nebudou a premiér je začal odmítat. „Reakce u nás byla překvapivá,“ přiznal Babiš fakt, že nejprve věci navrhuje, a až poté zkoumá názory a důsledky. „Já samozřejmě svůj názor upravuji podle diskuze,“ uvedl.

Když přišla otázka na nutné šetření, rozhazování a možné zpomalení ekonomiky, Babiš prohlásil, že bude kontrolovat, za co úředníci dostali odměny a za co ministři utrácejí. A téměř doslova zopakoval to, co otiskly v sobotu Lidové noviny v rozhovoru s ním, „ministři nemají DNA šetřit“, „já jsem létal economy“ a tak dále.

Další část rozhovoru byla o tom, jak se Babiš zasadí o ocharnu zvířat, zejména psů. A pak přišly otázky diváků. Jedna občanka měla za to, že se Babiš „vykašlal na Ostravsko“. „Já se starám o ArcelorMittal!“ odmítl premiér. Za všechny problémy ale mohou jeho předchůdci – bývalí hejtmani se o kraj prý nestarali.

A co jsme se dozvěděli dál? Piráti jen kritizují. Každý, kdo jej například interpeluje, se jen zviditelňuje. Babiš má problém s pražským primátorem. A na ministru Ťokovi, který svůj resort naprosto nezvládá, nic špatného není.

Není zde článek celý?