Babiš to rozzářil: Promigrantská média o mně píšou lži. O osudu ministrů nerozhoduje KSČM

Český premiér Andrej Babiš to nemá moc lehké ani s kolegy na politické scéně, ani s médii, včetně těch zahraničních. Svědčí o tom dnešní příspěvky médií.

Předseda vlády ostře zareagoval na článek, který zveřejnil Deutsche Welle, v němž se uvádí, že zahraniční dělníci pracují ve firmě Vodňanská drůbež, která spadá pod Agrofert, často za otřesných podmínek. Podotýká se, že navíc jsou špatně placeni a řada z nich přišla do Česka za značně podezřelých okolností.

V materiálu se odkazuje na Vietnamce, který nelichotivě popsal své zaměstnání v této firmě.

„Byla to špinavá, z části krvavá, velmi nehygienická a špatně placená práce,“ informoval o svých zkušenostech Deutsche Welle Van Ga Nguyen, jehož měsíčný plat činil asi 14 tisíc korun.

Babiš se tomu razantně postavil a uvedl, že jde o článek plný lží.

„Jenom představa, že nějaký český Vietnamec volá do Deutsche Welle a mluví o věcech, které neexistují, jsou vymyšlené… A samozřejmě česká média tyhle nesmysly ráda převezmou. Není to poprvé,“ zkritizoval přístup médií premiér.

„Vnímám, jak některá promigrantská média o mně publikují lži. Obraťte se tedy na moji bývalou firmu, a pokud jsem se informoval, tak jsou to všechno vymyšlené věci,“ dodal Babiš.

Další komplikaci českému premiérovi přináší portál Neovlivni.cz. Ten informuje o tom, že Babiš jednal s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem o výměně ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO).

Ze své strany předseda vlády existenci takové dohody popírá.

„Nemůžu to potvrdit. Pan předseda Filip pana Ťoka nemá rád dlouhodobě. On s ním měl vždycky problémy, když nastoupil, a žádné takové dohody neexistují,“ řekl ve čtvrtek premiér. V této souvislosti rovněž odmítl skutečnost, že se s Filipem už shodl na jménech možných Ťokových nástupců.

„Není to KSČM, která rozhoduje, kdo bude a nebude ve vládě,“ odmítl spekulace Babiš.

Úřadující ministr dopravního rezortu zareagoval na tyto spekulace sebevědomě a podotkl, že premiér s ním o té věci nemluvil a má pocit, že ta jeho vyjádření ukazují, že mu spíš dává důvěru.

V médiích se podotýká, že komunisté kritizují Ťoka dlouhodobě, naposledy kvůli prosincovému kolapsu na opravovaném úseku dálnice D1 na Vysočině.


Není zde článek celý?