Hervé Ryssen odsouzen francouzským soudem za vtipnou fotomontáž na Twitteru

Hervé Ryssen

Hervé Ryssen

Francouzský kontrasemitský aktivista Hervé Ryssen byl ve středu (30. ledna 2019) odsouzen za tzv. „négationnisme” (popírání holokaustu) kvůli memu, zveřejněnému na jeho twitterovém účtu v říjnu 2017. Ryssen musí podle rozhodnutí soudu uhradit organizaci LICRA (Liga proti rasismu a antisemitismu), která vznesla stížnost, 5000 euro jako odškodnění s úroky (sic!) a další dva tisíce eur na náklady řízení.

…Za zpochybňování existence zločinů proti lidskosti a hanobení židovského společenství musí zaplatit 6000 euro. Pokud nebude tato suma uhrazena, rozsudek se zpřísňuje na odnětí svobody.

Ryssen u soudu přítomen nebyl. Nezvolil si ani právního nástupce.

Dotčeným obrázek je koláž průčelí osvětimského tábora s postavami z plakátu k francouzské filmové komedii La vérité si je mens! 3 (Přece bych ti nelhal! 3). Hlavní hrdinou série filmů je chudý gój, který získá místo u bohatého Žida, protože ten ho považuje za Žida. Gój se postupně učí chovat jako Žid a snaží se získat šéfovu dceru.

Předmět doličný

Předmět doličný

Krátká zpráva Hervé Ryssen convicted by French court for humorous Twitter meme vyšla na stránkách Diversity macht frei 1. února 2019.

Není zde článek celý?